۶۰۰ میلیارد ریال طرح عمرانی هفته دولت در ملایر بهره برداری می شودبه گزارش ایرنا عبدالعظیم رضایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از این تعداد ۱۸۵ طرح با اعتباری بیش از ۳۴۶ میلیارد ریال بهره برداری و عملیات اجرایی ۲۲ طرح با بیش از ۲۴۶ میلیارد ریال آغاز می شود.
وی با بیان اینکه تعداد طرح های قابل افتتاح و یا کلنگ زنی در روزهای آینده افزایش خواهد یافت، افزود: هفته دولت امسال بخش ذوب کارخانه فولاد آلیاژی و واحد دوم نورد در شهرک فولاد جعفری دوباره به چرخه تولید بازمی گردند.
وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد دولت یازدهم با وجود تمامی مسایل و مشکلات به ویژه در حوزه سیاست خارجی و اقتصادی بیان کرد: مشی درست و عاقلانه ای که دولت تدبیر و امید به ویژه در حوزه داخلی و سیاست خارجی در پیش گرفت، موجب انتخاب مجدد دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهوری و اثرات مثبت آن در مراسم تنفیذ و تحلیف شد.
رضایی با اشاره به اینکه کابینه دولت با معرفی وزاری پیشنهادی و گرفتن رای اعتماد از مجلس در حال شکل گیری است، ابراز امیدواری کرد: همه وزرای پیشنهادی با اخذ بالاترین رای اعتماد بتوانند با حضور در کابینه دوازدهم به همه مطالبات و خواسته های مردم به درستی پاسخ دهند.
وی ادامه داد: با وجود اینکه دولت یازدهم در زمینه تعامل های خارجی در حوزه سیاسی و اقتصادی با تحریم های سنگینی مواجه بود و تنگناها و محدودیت های بالایی داشت، به خاطر فعالیت های خوب و مدبرانه دولت به توفیقات بزرگی از جمله برجام دست پیدا کرد.
فرماندار ویژه ملایر تک رقمی شدن نرخ تورم، رشد اقتصادی ، خروج از رکود و رونق تولید و اقتصاد را از جمله موفقیت های دولت یازدهم برشمرد و بیان کرد: در چهار سال گذشته دولت با وجود مشکلات فراوان و آواربرداری عملکرد قابل دفاعی دارد.
رضایی یکی از شاخص های فعال بودن دولت یازدهم را حضور معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنان و سایر مسئولان ارشد کشوری در نقاط مختلف شهرها و روستای کشور به ویژه ملایر عنوان کرد و افزود: سفرهای کاری بسیار خوبی با حضور این مسئولان در ملایر انجام شد که دستاوردهای خوبی به همراه داشت.
وی ثبت ملایر به عنوان شهر ملی مبل و منبت ایران در سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به ملایر را از اقدامات اثرگذار دولت برشمرد و گفت: این اقدام بستری برای جهش اقتصادی شهرستان ملایر است.
رضایی همچنین ارتقای روستای اسلام آباد به شهر با نام اسلامشهر آق گل، اجرای هفته فرهنگی ملایر با حدود ۳۰۰ برنامه، برگزاری انتخاباتی موفق با شور و نشاط سیاسی بدون تنش، رشد چمشگیر حوزه سلامت و بهداشت و درمان ملایر را از دیگر اقدامات برشمرد.
وی ادامه داد: در حال حاضر با نگاه مثبت وزیر بهداشت و درمان، ۷۷ طرح بهداشتی شامل خانه های بهداشت، درمانگاه و مراکز بهداشتی و درمانی با اعتبار ۳۳۰ میلیارد ریال در حال احداث است که هفته دولت امسال ۲۶ مورد از این طرح ها مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی با اشاره به اخذ مجوز ۶ تشکل و احزاب سیاسی در ملایر، این اقدام را گامی مثبت در راستای توسعه سیاسی عنوان کرد و گفت: در حوزه فعالیت های اجتماعی نیز ۶ مجوز سازمان مردم نهاد جدید صادر شد که مجموع این سازمان ها در ملایر به ۲۳ مورد رسیده است.
معاون استاندار همدان در عین حال به گام های مثبت و اثرگذار دولت یازدهم در رفع مشکلات تولید و بازگشت واحدهای صنعتی به چرخه تولید اشاره و اظهار کرد: در ملایر نیز طرح های زیادی از جمله کشتارگاه، کارخانه آرد و بخش ذوب شرکت ذوب آهن آلیاژی ملایر تولید خود را دوباره آغاز کردند.

**خط انتقال آب شرب از سد کلان ملایر سال آینده وارد مدار می شود
رضایی با بیان اینکه طرح های بزرگ دیگری همچون ورزشگاه پنج هزار نفری، تصفیه خانه و خط انتقال آب شرب ملایر از سد کلان نیز در دست اجرا است ابراز امیدواری کرد: این طرح ها در سال جاری و سال آینده به بهره برداری برسد.
وی بهره برداری از ۲ تقاطع غیرهمسطح میدان انقلاب با اعتباری بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال توسط شهرداری ملایر را از دیگر طرح های شاخص برشمرد و گفت: در حوزه جرائم اجتماعی نیز ملایر نخستین شهرستان استان در کاهش جرائم و ارتقای امنیت اجتماعی است.
وی همچنین به اجرای نخستین جشن ملایر، شهر ملی مبل و منبت اشاره و آن را فرصتی مغتنم برای ایجاد تحول در تولید و اشتغال با توجه به شعار سال دانست و گفت: در جلسه ای با حضور مدیر کل بازرگانی صدا و سیما مقرر شد ۹ هزار ثانیه زمان رایگان برای تبلیغ و معرفی مبل و منبت ملایر از ۱۵ تا ۲۴ شهریور ماه اختصاص یابد.
رضایی بر لزوم همکاری همه دستگاه های اجرایی، اصناف، شاغلان صنعت مبل و منبت، اهالی رسانه و آماده سازی و فضاسازی شهر در جشنواره مبل و منبت تاکید کرد و افزود: در فاصله زمانی ۳۰ ثانیه ای تیزرهای تبلیغاتی مبل و منبت با زبان های مختلف، جاذبه های گردشگری ملایر نیز با محوریت جشنواره مبل و منبت معرفی خواهد شد.
وی یاد آور شد: موافقت ایجاد رادیو شهری در پنج شهر کشور اخذ شد که ملایر یکی از این شهرها است و می تواند پیشرفت فرهنگی خوبی را برای این شهرستان رقم بزند.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه ملایر نیز به نقش مهم رسانه ها در ترویج و تقویت فرهنگ اشاره و بیان کرد: اتصال خط ریلی ملایر به کرمانشاه رخدادی بسیار مهم در این شهرستان است که از این شاهراه ارتباطی باید برای توسعه اقتصادی و گردشگری استفاده کنیم.
محمد حامدی نژاد ادامه داد: با پیگیری های انجام شده معدن آندلوزیت ملایر اوایل مهرماه امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد که حدود یکصد شغل در این زمینه ایجاد می شود.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
۷۵۲۸/۲۰۸۷
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید