۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان دماوند آزاد سازی شدهادی طهرانی پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای دستور قضایی و پیرو مصوبه شورای حفظ حقوق بیت‌المال نسبت به اجرای تبصره دو ذیل ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی ۲۰۰ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان دماوند تخریب و نزدیک به یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمربع از این اراضی به چرخه تولید بازگردانده شد.
وی با بیان اینکه این ساخت و سازها مربوط به منطقه سیدآباد از روستاهای بخش مرکزی شهرستان دماوند بود، بیان کرد: این میزان ساخت و سازهای غیر مجاز متشکل از ۱۹۰ فقره دیوارکشی، ۱۰ فقره اسکلت و بناهای نیمه کاره و ویلا به مساحت تقریبی یک هزار مترمربع تخریب و حدود ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی بود.
طهرانی پور افزود: بخش عمده ایی از این اراضی بدون مجوز و غیر قانونی تغییر کاربری داده شده بود و یا افراد زیادی بدون هیگونه استعلامی این املاک را از افراد متخلف خریداری و اقدام به ساخت کرده اند که اکنون متضرر شدند.
رئیس جهاد کشاورزی شهر دماوند تاکید کرد: از خریداران و دارندگان اینگونه زمین ها می خواهیم حتما قبل از هرگونه ساخت و ساز و یا خرید از دستگاههای مربوطه استعلام کنند تا کار به تخریب نکشد.
لازم به ذکر است، از ابتدای هفته تاکنون حدود ۴۳ هکتار از زمینهای منابع طبیعی و ۵۰ هکتار زمینهای کشاورزی آزادسازی شد.
اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند به همراه مسئولان حقوقی و امور اراضی و با همراهی معاون دادستان شهرستان دماوند، جانشین فرماندهی انتظامی و معاون بخشدار مرکزی دماوند در اجرای حکم تخریب حضور داشتند.
خبرنگار: الهام حیدری – انتشار: محمد آجورلو
تهرام/۷۲۴۶//۱۳۴۸انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید