۲۲۰۰ میلیارد تومان برای ترمیم حقوق بازنشستگان اختصاص یافتبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمود اسلامیان» روز شنبه در همایش ملی گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان در محل پژوهشگاه صنعت نفت افزود:حاکم شدن عقلانیت در دولت یازدهم سبب شد تورم کاهش یافته و در نتیجه آن بتوان بخشی از کاهش قدرت خرید بازنشستگان را که در نتیجه افزایش روز به روز تورم ایجاد شده بود، ترمیم کرد.
وی با بیان اینکه بازنشستگان در دولت های نهم و دهم با کاهش قدرت خرید مواجه شدند، ادامه داد: کاهش قدرت خرید بازنشستگان به ۶۷٫۷ درصد رسید که در دولت یازدهم مصمم به اصلاح این رویه شدیم و تاحدودی هم موفق عمل شد گرچه هنوز به طور کامل اجرا نشده است.
اسلامیان تبعیض حقوق میان بازنشستگان را از مسائل و چالش‌های بزرگ این قشر برشمرد و ابرازامیدواری کرد در یک دوره زمانی تعدیل شود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از توجه جدی دولت تدبیر و امید به مسایل و چالش های صندوق های بازنشستگی خبر داد و گفت: چالش های این صندوق واکاوی علمی شده و برای آن از مشاوران بین المللی، مشاوران داخلی و مدیران قبل و بعد از انقلاب یاری گرفته شده است.
اسلامیان با بیان اینکه ۲۶ تصمیم اشتباه در ۴۰ سال گذشته برای صندوق‌های بازنشستگی گرفته شده که هزینه‌های آن پرداخت نشده است،عنوان داشت: باید هزینه های این تصمیم ها به صندوق پرداخت شود تا بتوان برچالش های موجود فائق آمد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به اقدام هایی که برای بازنشستگان در دستور کار است اشاره کرد و گفت: وام ضروری بازنشستگان به ۴ میلیون تومان افزایش یافته و سقف آن ۳۰۰ هزار تومان برای هر عضو خانواده است و تا مهر ماه همه این وام‌ها به بازنشستگان پرداخت می‌شود.
وی همچنین از افتتاح ۵ خانه امید به مناسبت روز تکریم بازنشستگان خبر داد و گفت: تا این لحظه ۳۸ خانه امید داشته‌ایم که امروز به ۴۳ خانه افزایش پیدا می‌کند.
اسلامیان همچنین از واگذاری سهام بیمه ملت و اعطای خودرو به صورت لیزینگ برای بازنشستگان کشوری به عنوان دیگر اقدام انجام شده برای این افراد خبر داد.
به گزارش ایرنا،روز ۲۵ شهریور روز خانواده و تکریم بازنشستگان است.
علی ربیعی وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی در مراسم امروز تکریم بازنشستگان به اقدام های صورت گرفته برای بهبود وضعیت بازنشستگان اشاره کرد و گفت: بر این اساس سقف تسهیلات ضروری برای سال ۹۷-۱۳۹۶ به یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی افزود: افزایش سقف تسهیلات ضروری برای بازنشستگان درحالی در دولت یازدهم محقق شد که این رقم در سال ۱۳۹۲تنها ۸۰ میلیارد تومان بود و تورم روند افزایشی داشت.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**۲۰۷۸**۱۵۶۱** خبرنگار:محمدمهدی بهرامی *انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید