۱۰۶۰ میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی آماده جذب در کهگیلویه و بویراحمدداریوش دیودیده روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته نیز افزون بر ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات از صندوق توسعه ملی در حوزه صنعت این استان جذب شد.
وی با بیان اینکه بخش صنعت و معدن در برنامه آمایش سرزمینی یکی از اولویت‌های مهم توسعه‌ای در این استان تعیین شده است، گفت: هم اینک سهم کهگیلویه و بویراحمد از سرمایه گذاری‌های صنعتی در کشور بسیار ناچیز است.
وی تصریح کرد: سهم استان در حوزه صنعت اکنون کمتر از ۲ درصد است که تلاش می‌شود این میزان تا پایان دولت دوازدهم به حدود چهار درصد افزایش یابد.

** قابلیت سرمایه گذاری ۲۶۰ هزار میلیارد ریالی صنعت در کهگیلویه و بویراحمد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: قابلیت سرمایه گذاری طرح‌های در حال اجرای صنعتی در این استان افزون بر ۲۶۰ هزار میلیارد ریال است.
دیودیده بیان کرد: این میزان حجم سرمایه گذاری در قالب ۵۳۳ طرح صنعتی در دست اجرا در این استان است.
وی عنوان کرد: میزان اشتغالزایی این طرح‌ها حدود ۱۸ هزار نفر پیش بینی شده است.
دیودیده بیان کرد: ۴۱۴ مورد از مجموع ۵۳۳ طرح صنعتی در حال اجرا در کهگیلویه و بویراحمد دارای پیشرفت فیزیکی بین ۴۰ تا ۹۹ درصد هستند که ۲٫۴ درصد کشور را شامل می‌شود.
وی یادآور شد که افزون بر ۱۳۰ هزار میلیارد ریال از این میزان سرمایه گذاری برای طرح‌های با پیشرفت پنج تا ۲۰ درصد پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: حدود ۵۰ هزار میلیارد ریال نیز در قالب طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۴۰ درصد است.
دیودیده تأکید کرد: با بهره برداری از مجموع طرح‌های در حال اجرای صنعتی، سهم کهگیلویه و بویراحمد در صنعت کشور به حدود چهار درصد افزایش خواهد یافت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: میزان سرمایه گذاری واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده این استان افزون بر ۶ هزار و ۶۴ میلیارد ریال است.
دیودیده افزود: این میزان حجم سرمایه گذاری در قالب ۷۳۵ واحد صنعتی در سطح استان است.
وی میزان اشتغالزایی این تعداد طرح را نیز ۹ هزار و ۷۳ نفر ذکر کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد همچنین حجم سرمایه گذاری واحدهای معدنی به بهره برداری رسیده در استان را افزون بر ۸۳۰ میلیارد ریال با تعداد اشتغالزایی ۸۳۰ نفر ذکر کرد.
دیودیده یادآور شد که این میزان سرمایه گذاری در قالب ۷۷ فقره واحد معدنی بهره برداری شده در این استان است.
دیودیده ابراز داشت: ۲۵ هزار واحد صنفی در کهگیلویه و بویراحمد در حال فعالیت است.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
۳۰۱۶/۶۱۱۰انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید