۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل زیرساخت های گردشگری دهلران اختصاص یافتفرج فاضلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سال گذشته پنج میلیارد ریال اعتبار به این شهرستان اختصاص یافته است، اظهار کرد: با حمایت و توجه دولت تدبیر و امید به تکمیل زیرساخت های گردشگری، میزان اعتبارهای اختصاص یافته به این شهرستان در سال جاری ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
وی یادآور شد: چهار میلیارد ریال اعتبار شهرستانی برای تکمیل زیرساخت های گردشگری مجموعه تفریحی توریستی آبگرم دهلران شامل راهسازی و محوطه سازی هزینه می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دهلران گفت: همچنین سه میلیارد ریال اعتبار شهرستانی برای احداث و تکمیل مجتمع ساحلی سد دویرج اختصاص یافته است.
فاضلی یادآور شد: از طرف سازمان میراث فرهنگی نیز پنج میلیارد ریال اعتبار برای مجتمع تفریحی آبگرم و مجتمع ساحلی سد دویرج اختصاص داده شده است.
وی با تاکید بر اینکه در صورت جذب این اعتبارات، تحول عظیمی در راهسازی و محوطه سازی آبگرم دهلران ایجاد می شود، اضافه کرد: با تکمیل مجتمع ساحلی سد دویرج، ۲۶ نفر به صورت مستقیم و ۲۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول بکار خواهند شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دهلران گفت: ساماندهی غار و استخر طبیعی بیشه دراز و واگذاری آن به سرمایه گذار بخش خصوصی از برنامه های امسال میراث فرهنگی در این شهرستان است.
فاضلی افزود: همچنین ایجاد راه دسترسی به آبشارهای چندگانه روستای خربزان از زیباترین جاذبه های طبیعی گردشگری شهرستان دهلران‌ در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه شهرستان دهلران در مسیر تردد زائران اربعین حسینی قرار دارد، اظهار کرد: تابلوهای معرفی جاذبه های گردشگری این شهرستان در ورودی های شهر دهلران از سمت خوزستان و مهران‌ نصب می شود و در ایام‌ اربعین جاذبه های گردشگری این شهرستان به صورت ویژه معرفی خواهد شد.‌
به گزارش ایرنا، شهرستان دهلران با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و داشتن ۲۲۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، حد میان استان ایلام با جنوب کشور و یکی از مسیرهای اصلی گردشگری استان ایلام و غرب کشور است.
این شهرستان پیشینه تاریخی ۴۰ هزار ساله از سکونت بشر را در قلب خود دارد و بهشتی برای عاشقان تاریخ و تمدن بشری به شمار می رود.
چشمه های آبگرم، چشمه قیر، غار خفاش و آبشارهای روستای خربزان از مهمترین جاذبه های طبیعی این شهرستان است.
چشمه های آبگرم دهلران با خواص درمانی فراوان در ۴ کیلومتری شمال شهر دهلران قرار دارد، تنها چشمه قیر کشور نیز در ۵ کیلومتری شمال دهلران دامنه ارتفاعات سیاه کوه به صورت یک حوضچه طبیعی سیاه رنگ که به شدت از آن قیر فوران می کند، قرار دارد، غار خفاش نیز در نزدیکی چشمه های آبگرم قرار دارد و زیستگاه نوعی خفاش کمیاب در کشور است بطوریکه نزدیک به ۲۵ تا ۳۰ هزار خفاش در آن زندگی می کنند.
پنج آبشار مجزا در فواصل مختلف در ۱۲۰ کیلومتری دهلران و در روستای خربزان از توابع بخش زرین آباد وجود دارد که دارای پوشش گیاهی بسیار مناسب در فصل بهار و تابستان است.
خبرنگار: معصومه امیدی**انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
۶۰۳۲/۶۰۳۴انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید