۸۰ درصد آمریکایی‌ها ترامپ را باعث افزایش تنش‌ نژادی می‌دانند/ بایدن با ۷ درصد پیشتاز است

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دو درصد رای مردمی کمتری نسبت به هیلاری کلینتون به دست آورد اما با رای کالج الکترال موفق شد پیروزی خود را تضمین کند.

اما از دست رفتن هفت درصدی رای مردمی شانس پیروزی مجدد با آرای الکترال کالج را هم به شدت دور از دسترس می‌سازد.

بر اساس نظرسنجی شبکه خبری ان.بی.سی و روزنامه وال استریت ژورنال که از ۲۸ مه تا دوم ژوئن انجام شد، این آمار جدید نشان می‌دهد که ترامپ در گروه‌های اصلی رای دهندگان شامل افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند و مردان، شانس خود را از دست داده است.

یکی از بزرگترین گروه‌هایی که ترامپ نمی‌تواند آرای آنها را داشته باشد، کارگران بدون تحصیلات آکادمیک است.

در ۲۰۱۶، وی موفق شد آرای افراد بدون تحصیلات را ۸ درصد بیشتر از رقیبش به دست بیاورد و در عین حال کلینتون ۹ درصد در آرای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی پیش بود.

در نظرسنجی اخیر، ترامپ تنها سه درصد در آرای افراد بدون تحصیلات دانشگاهی جلو است و اختلافش در آرای رای دهندگان با تحصیلات دانشگاهی ۲۴ درصد است.

در انتخابات ۲۰۱۶، میزان آرای رای دهندگان مرد بسیار بیشتر از زنان بود. وی موفق شد تا در ۲۰۱۶، ۱۲ درصد در آرای مردان پیش باشد و به همین میزان آرای رای دهندگان زن را از دست داد.

بر اساس این نظرسنجی جدید، حمایت از ترامپ در میان رای دهندگان مرد هشت درصد کاهش داشته و کسری آرای زنان برای وی تا ۲۱ درصد افزایش یافته است.

جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ از حمایت زیادی در میان رای دهندگان با تحصیلات دانشگاهی برخوردار است. هیلاری کلینتون تنها ۹ درصد بیشتر، این رای‌ها را به دست آورد اما بایدن در این زمینه تا ۲۴ درصد حمایت بیشتری را دارد.

بایدن همچنین از حمایت خوبی در میان رای دهندگان زن بهره‌مند است. هیلاری کلینتون در ۲۰۱۶، ۱۲ درصد در این زمینه پیشتاز بود اما تاکنون، بایدن در نظرسنجی این انتخابات ۲۱ درصد بیشتر آرای زنان را به دست آورده است.

در نظرسنجی دیگری نیز مشخص شد که دو سوم آمریکایی‌ها بر این باورند که ترامپ باعث افزایش تنش‌های نژادی در آمریکا شده است.

در نظرسنجی NPR/PBS NewsHour/Marist، در مجموع ۸۰ درصد از رای دهندگان گفتند ترامپ اغلب باعث افزایش تنش‌های نژادی است که شامل ۹۲ درصد دموکرات‌ها، ۷۳ درصد مستقل‌ها و ۸۸ درصد آفریقایی-آمریکایی‌ها و ۶۳ درصد سفیدپوستان می‌شود.

همچنین، تنها ۱۸ درصد گفتند که ترامپ باعث کاهش تنش‌ها شده است.

درضمن، شش نفر از هر ۱۰ جمهوری خواه بر این باور است که ترامپ ۲۹ درصد تنش‌ها را افزایش داده یا ۳۰ درصد از آن مطمئن نیستند.

لی میرینگاف، مدیر موسسه نظرسنجی ماریست گفت: وقتی نامی از ترامپ برده می‌شود تفرقه در میان جمهوری خواهان غیرمعمول است اما در این مورد اتفاق افتاد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید