کمک ۲۲۶ میلیون ریالی مردم آستارا به دانش آموزان نیازمندبه گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا ، همزمان با شرکت شهروندان نوعدوست و خیر آستارایی در جشن عاطفه ها، کودکان و نوجوانان این دیار نیز با اهدای قلک ها و دفتر و مدادهای رنگی، تصویر دلدادگی و عشق به همنوع را در صفحه روزگار رقم زدند.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) آستارا گفت: در جشن عاطفه های امسال سه پایگاه ثابت در چهار راه حکیم نظامی، بازارچه ساحلی و مقابل کمیته امداد امام (ره) و ۳۰ پایگاه سیار در ۲ روز گذشته برای دریافت هدایای مردم فعال بود.
رحمت الله رجبی افزود: دانش آموزان محروم زیادی نیازمند کمک های خیران هستند و جشن عاطفه ها بهانه ای برای تقسیم شادی هاست.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مردم آستارا ۱۸۰ میلیون ریال به صورت نقدی و غیر نقدی کمک کرده بودند، اظهار کرد: در ۱۹ مهرماه نیز، ۱۰ هزار پاکت در مدارس شهرستان آستارا توزیع خواهد شد تا دانش آموزان در این کار ماندگار و خداپسندانه مشارکت کنند.
وی اضافه کرد: وجوه جمع آوری شده از هر مدرسه در بین دانش آموزان بی بضاعت همان مدرسه تقسیم می شود و ۴۲۳ دانش آموز و ۷۳ دانشجو در شهرستان آستارا تحت پوشش کمیته امداد هستند.
رجبی اظهار کرد: در سال قبل ۱۱۶برای اجرای طرح های خودکفایی ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده بودند و امسال ۱۰ مددجو با دریافت ۲ میلیارد ریال به اجرای این طرح ها اقدام کرده اند و تا پایان امسال، ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات خودکفایی به متقاضیان تحت پوشش پرداخت و خانوارهای خودکفا شده از پوشش کمیته خارج خواهند شد.
چهار هزار و ۷۰۰ نفر در قالب ۲ هزار و ۶۰۱ خانوار در آستارا تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
این شهرستان با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده : بابایی
۷۱۰۵ / ۷۱۲۴ /۶۰۳۰انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید