کره شمالی: کمک های آمریکا ابزاری برای دخالت در امور کشورهاست

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، “کانگ هیون-چول”، یکی از محققان ارشد در انجمن ترویج تبادل فناوری و اقتصادی بین الملل در مقاله ای که در وبسایت وزارت خارجه کره شمالی منتشر شد، نوشت: در عمل، بسیاری از کشورها به دلیل امیدواری زیاد به کمک‌ها و مساعدت‌های بشردوستانه آمریکایی متحمل لطمه‌هایی شده‌اند. این مساله نشان می‌دهد که تمایل نهان آمریکا از مرتبط کردن کمک‌های بشردوستانه با مسائل حقوق بشری با هدف مشروع کردن فشارها بر کشورهای مستقل و دستیابی به طرح شوم سیاسی خودش است.

وی با اعلام اینکه جهان اکنون با مشکلات پیچیده و شدید اقتصادی ناشی از پاندمی ویروس کووید-۱۹ دست و پنجه نرم می‌کند، آمریکا را به تلاش برای سوءاستفاده از این درد و رنج برای اهداف شوم سیاسی خودش متهم کرد.

پیشتر گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه اگر کره شمالی درخواست واکسن کرونا از آمریکا داشته باشد، واشنگتن شاید به اشتراک گذاری واکسن‌هایش را با این کشور بررسی کند. این مقاله بازتاب تعهدات کره شمالی به اتکا بر خود و امتناع از دریاف کمک‌های بشردوستانه در صورت مطرح شدن مساله حقوق بشری کره شمالی توسط واشنگتن است.

قرار شده که کره شمالی حدود دو میلیون دوز واکسن کرونا از طریق برنامه کوواکس دریافت کند اما هنوز این واکسن‌ها تحویل داده نشده‌اند.

کره شمالی مدعی است که هیچ مبتلایی به کرونا ویروس در کشور وجود ندارد اما اقدامات و تدابیری سخت را علیه پاندمی وضع کرده که شامل محدودیت سفت و سخت کنترل مرزی از اوایل سال جاری میلادی است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید