کرملین: مساله هکرهای روسی برای ما طنز شده/ روابط دوستانه‌ای با ترکیه داریم

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اظهار کرد، منفی جلوه دادن هکرهای روسیه کاری بسیار ساده شده است و چنین ادعاهایی معمولا برای منحرف کردن توجه‌ها از مشکلات داخلی یک کشور مطرح می‌شوند.

وی افزود:  بسیار ساده است که مردم را با هکرهای روسی بترسانید و آنها را بد جلوه دهید. ما بارها نسبت به این مساله اعتراض کرده‌ایم و با دیدگاهی طنزآمیز به آن نگاه می‌کنیم.

پسکوف گفت، ادعاهای مرتبط با روسیه بر مبنای اطلاعات تایید نشده هستند و واقعیت از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کند “بنابراین نمی‌توان با جدیت درباره آن‌ها اظهار نظر کرد”.

وی همچنین روابط کشورش با ترکیه را دوستانه خواند و در واکنش به اظهارات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که گفته بود “روابط ترکیه و روسیه نمی‌توانند مانع از عضویت آن در ناتو باشند”، اظهار کرد: روابط دوستانه و در سطوح مختلف روسیه و ترکیه نمی‌توانند مانعی برای دیگر کشورها در راه تقویت روابط‌شان با ترکیه باشد.

پسکوف درباره اطلاعاتی حاکی از اینکه اردوغان دستور هدف قرار دادن بمب‌افکن روسی سوخو ۳۴ در سال ۲۰۱۵ را صادر کرده، گفت: مشخص نیست این اطلاعات از کجا آمده‌اند، ما به اظهارات طرف ترکیه‌ای دال بر اینکه اشخاص دیگری دستور هدف قرار دادن جنگنده روس را داده‌اند، اعتماد می‌کنیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید