کاهش ۳۵ درصدی آتش سوزی در کرمانشاه/آمادگی برای میزبانی از زائران کربلابه گزارش خبرنگار ایرنا، فضل اله رنجبر روز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کرمانشاه که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: از مجموع آتش سوزی های امسال ۱۴ مورد آن ها در جنگل ها و سه مورد نیز در مراتع اتفاق افتاده است.
وی با بیان اینکه این آتش سوزی ها، ۵۵ هکتار از جنگل ها و مراتع را از بین برده، خسارت وارده را نیز ۹۳۸ میلیون ریال عنوان کرد.
رنجبر در عین حال از کاهش بیش از ۳۵ درصدی آتش سوزی ها در ۶ ماه سپری شده از سال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در سال ۹۵ شاهد ۲۷ فقره آتش سوزی در سطح ۱۸۳ هکتار از جنگل ها و مراتع بودیم که هشت هزار و ۹۶۸ میلیون ریال خسارت نیز وارد کرد.
فرماندار کرمانشاه در ادامه به نزدیک شدن ماه محرم اشاره و اظهار کرد: با کمک شهرداری فضاسازی مناسب با این ماه در حال انجام گرفتن است و امیدواریم در طول برپایی مراسم عزاداری نیز هیات های مذهبی با پلیس انتظامی و راهنمایی و رانندگی همکاری لازم را داشته باشند.
وی گفت: دیگر مناسبت پیش رو آغاز هفته دفاع مقدس است که باید برنامه های متناسب با این هفته به خوبی در سطح شهرستان و با همکاری ادارات و نهادهای کرمانشاه برگزار شود.
رنجبر تصریح کرد: تجلیل از خانواده های معظم شهدا و غبار روبی مزار شهیدان سرافراز، تجلیل از رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی از مهمترین برنامه های اجرا شده در هفته دفاع مقدس خواهد بود.
فرماندار کرمانشاه به بازگشایی مدارس نیز اشاره کرد و گفت: مدیران ادارات در روز اول مهر با حضور در مدارس و تقدیم دسته گل و شیرینی آغاز سال تحصیلی جدید را به معلمان و دانش آموزان تبریک بگویند.
وی در ادامه به فراهم شدن امکان تردد زائران از مرز خسروی برای سفر به کربلای معلا خبر داد و گفت: خوشبختانه آمادگی لازم برای میزبانی از زائران وجود دارد.
رنجبر تصریح کرد: از مدت ها پیش ستاد اربعین در استان و شهرستان کرمانشاه تشکیل و مقدمات پذیرایی و میزبانی از زائران کربلا فراهم شده است.
فرماندار کرمانشاه در بخش دیگری از اظهارات خود، خواستار تعیین تکلیف هرچه سریعتر وضعیت شهردار شد و گفت: اعضای شورای اسلامی باید هرچه سریعتر شهردار کرمانشاه را مشخص کنند تا بیشتر از این فرصت سوزی نشود.
وی با بیان اینکه شهرداری کرمانشاه هم اکنون در مسیر عاقلانه ای قرار گرفته، از اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه خواست با اقدام سنجیده موانع خدمت گذاری به شهر را مرتفع کنند.
رنجبر در پایان به برخی مشکلات شهرستان در بخش های آبرسانی روستایی، جاده های دسترسی به روستاها و گازرسانی اشاره و از نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خواست تا برای تخصیص اعتبار لازم برای حل این مشکلات و اجرای هرچه سریعتر پروژه های در دست اجرا تلاش کند.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید