کاخ سفید فهرست کارمندان ارشد دفتر اطلاعات ملی را خواسته است

به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد این درخواست در راستای جستجوی کاخ سفید برای تعیین یک مدیر موقت برای اطلاعات ملی آمریکا صورت گرفته باشد.

این درخواست تنها نام افرادی را خواستار شده که در دفتر مدیریت اطلاعات ملی مشغول به کار هستند و در رده دستمزدهای کارمندان ارشد دولتی از جمله سرپرستان و مقام‌های بالاتر قرار دارند. رهبری اطلاعات ملی آمریکا پس از اعلام کناره‌گیری دن کوتس، مدیر فعلی این نهاد دولتی و کناره‌گیری جان راتکلیف، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان از نامزدی تصدی این جایگاه با وضعیت نامشخصی روبه‌رو شده است.

به گزارش پایگاه خبری دیلی بیست، برمبنای قانون فدرال آمریکا، معاون مدیر اطلاعات ملی در صورت کناره‌گیری مافوق خود جانشین او می‌شود. این مقام هم‌اکنون در دست سو گوردون است که چندین دهه در جامعه اطلاعاتی فعالیت داشته و در دفتر مدیریت اطلاعات ملی و کنگره دارای احترام است اما از اعضای تیم ترامپ شناخته نمی‌شود و گزارش شده که کاخ سفید به دنبال راهی برای تعیین فردی مورد اعتماد خود برای این جایگاه است.

روزنامه نیویورک تایمز نیز گزارش کرده است که کاخ سفید در نظر دارد که مانع ترفیع گوردون و تبدیل او به مدیر اطلاعات ملی آمریکا شود.

هنوز دلیل درخواست کاخ سفید برای این فهرست مشخص نیست اما به نظر می‌رسد یافتن فردی برای جانشینی گوردون محتمل‌ترین توضیح برای این اقدام باشد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید