چابکی و تخصص لازم در ترکیب کابینه پیشنهادی لحاظ شده استحبیب الله نیکزادی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در حال حاضر ۲ طیف از وزیران پیشنهادی دولت را داریم که طیف اول با سابقه کاری مشخصی در دولت یازدهم و طیف بعدی هم وزیران جدیدی هستند که باید مورد ارزیابی نماینده های مجلس شورای اسلامی قرار گیرند.
نیکزادی بیان کرد: رئیس جمهوری یکسری ملاحظات و رایزنی هایی با فراکسیون ها و شخصیت های برجسته داشته و سعی کرده کابینه ای معرفی کند که چابکی و تخصص لازم را برای انجام امور کشور داشته باشد.
نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در خانه ملت خاطرنشان کرد: برخی از وزیران همچون ظریف، زنگنه، علوی و… عملکردشان برای همه نمایندگان مشخص است چرا که طی سال های گذشته نشان دادند که نیروهای خوبی هستند.
نیکزادی نگاه خود را نسبت به کابینه جدید، نسبی اعلام کرد و گفت: با تعداد بیشتری از وزیران معرفی شده موافق هستم اما ابتدا به ساکن باید قدرت و توان این عزیزان را نسبت به اداره امور کشور ارزیابی کنیم.
وی اضافه کرد: در مجموع نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با توجه به رویکردی که برای توسعه همه جانبه کشور وجود دارد خودشان را درگیر مسائل حاشیه ای نخواهند کرد و قطعا به وزیرانی که توانمندی لازم را داشته باشند رای داده خواهد شد.
وی با بیان اینکه دولت آقای روحانی طی چهار سال گذشته اقدامات زیادی برای توسعه کشور و بهبود چالش های پیش روی توسعه انجام داده است عنوان کرد: دولت یازدهم مقدمات خوبی را برای انجام کارهای بزرگ آماده کرده و امیدواریم این رویکرد در دولت جدید هم برای تحقق زحمات دولت یازدهم وجود داشته باشد.
رئیس جمهوری هفته گذشته اسامی ۱۷ نفر از وزرای مورد نظر خود را به منظور تصدی وزارتخانه های مختلف به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که تنها وزیر علوم، تحقیقات و فناوری معرفی نشده و روند بررسی صلاحیت این افراد سه شنبه هفته جاری انجام می شود.
خبرنگار: کمیل بهشتیان**انتشاردهنده:بهنام احمدی
۷۴۲۹/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید