"پوتین و اوربان بر عقاید ترامپ درباره اوکراین به شدت تاثیر داشتند"

به گزارش ایسنا، مقام‌های آمریکایی به واشنگتن‌پست گفتند، این اطلاعات توسط جورج کنت، معاون وزیر خارجه آمریکا در جریان شهادت غیرعلنی وی در بخشی از روند تحقیقات استیضاح علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ارائه شده است.

 مقام‌های آمریکایی گفته‌اند، با این حال ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان به صورت مستقیم ترامپ را به سمت درخواست از اوکراین برای تحقیق درباره جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا یا مطرح کردن تئوری توطئه دست داشتن کی‌یف در هک ایمیل‌های کمیته ملی دموکراتیک در جریان انتخابات ۲۰۱۶  ترغیب نکرده‌اند؛ ترامپ با نظر شخصی خودش به این تئوری توطئه رسیده که البته توسط رودی جولیانی، وکیل شخصی‌اش هدایت شده است.

روزنامه واشنگتن‌پست گزارش کرد، مقام‌های امنیت ملی آمریکا خود را آماده کرده بودند تا شاهد تلاش‌های پوتین برای تخریب روابط واشنگتن با اوکراین باشند؛ یکی از مقام‌های سابق امنیت ملی آمریکا گفته است، پوتین کاری را انجام داد که همیشه می‌کرد اشاعه این تفکر که “اوکراین لانه فاسدان است”. چنین سخنانی کار را برای مقام‌های کاخ سفید برای ترغیب ترامپ در حمایت از رئیس جمهوری جدید اوکراین و بسیاری از مقام‌هایی که از کمک رسانی به اوکراین حمایت می کردند چون جیمز ماتیس، وزیر دفاع سابق آمریکا، دشوارتر کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید