پلوسی در فکر حفظ جایگاه خود است

به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی میل، نانسی پلوسی ۸۰ ساله در ضمن تلاشهای حزب دموکرات برای کسب مجدد کنترل کاخ سفید و سنای آمریکا، به دنبال تقویت جایگاهش در حزب خود است.

او در مصاحبه‌ای با سی.ان.ان در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا قصد دارد در صورت تدام تسلط حزبش بر مجلس نمایندگان برای یک دور دیگر رئیس این مجلس شود، تصریح کرد: بله من چنین قصدی دارم.

پلوسی هم اکنون نیز برای دومین دور رئیس مجلس نمایندگان است و بعد از آنکه دموکراتها کنترل این مجلس را در سال ۲۰۱۸ به دست آوردند این دور را شروع کرد. او نخستین بار از ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بود.

در همین حال گروهی کوچک اما صریح از دموکراتها خواستار تغییرات در رهبران حزب به منظور هموار کردن راه برای روی کار آمدن نسل جوانتری از رهبران حزب شده‌اند.

پلوسی خودش را به عنوان یک وزنه متقابل سرسخت در برابر ترامپ ثابت کرده و پیش از این ناظر بر فرآیند استیضاح این رئیس جمهور آمریکا بود.

آلکساندریا اوکازیو کورتز، یک عضو شاخه لیبرال تر حزب دموکرات و از اعضای موج جدید دموکراتهایی که در ۲۰۱۸ به مجلس نمایندگان راه پیدا کردند، خواستار روی کار آمدن رهبران جدید در این حزب پیش از آنکه دموکراتها پیرامون پلوسی ائتلاف کنند، شده است.

او در مصاحبه‌ای در پاسخ به اینکه آیا از رسیدن مجدد پلوسی به ریاست مجلس نمایندگان حمایت می‌کند، گفت، “اگر پلوسی مترقی‌ترین کاندیدا باشد پس از او حمایت خواهم کرد.”

قرار است در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر، ۴۳۵ نماینده مجلس نمایندگان و ۳۵ سناتور از ۱۰۰ سناتور سنا نیز انتخاب شوند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید