پروازهای اردبیل – وان ترکیه و اردبیل- باکو دایر می شودمهرداد چراغیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سفر اخیر خانم شرفبافی مدیر عامل هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران به اردبیل و دیدار با کارکنان شعبه اردبیل تاکید شد که مسئولان برای عملیاتی کردن این امر تلاش می کنند.
وی افزود: شرفبایی همچنین تبدیل مرز هوایی اردبیل به فرودگاه بین المللی را مورد تاکید قرار داد و از مطالعه و برنامه ریزی برای برقراری پرواز در مسیرهای رشت – اردبیل ، تهران – پارس آباد ؛ اردبیل – وان و اردبیل به باکو خبر داد.
چراغیان اضافه کرد: با افزایش تجهیزات و امکانات هفته ای چهار پرواز با ناوگان جدید و پیشرفته ATR به مقصد اردبیل انجام خواهد شد.
وی با اشاره به فعالیت ۳۰ دفتر خدمات هوایی در اردبیل، گفت: برای راه اندازی دفاتر فروش بلیت در شهرستانهای استان و تحقق شعار ‘تولید و اشتغال’ از بخش خصوصی حمایت می‌کنیم.
فرودگاه اردبیل با مساحت یک هزار و ۲۰۰ هکتاری جزو چهار فرودگاه برتر کشور از نظر مساحت و امکانات پروازی است.این فرودگاه هم اکنون مجهز به انواع امکانات ناوبری و سیستم های پرواز بوده و دو باند متقاطع در این فرودگاه وجود دارد.
در طول هفته حدود ۳۰ پرواز به عتبات و عالیات و مرکز کشور از این فرودگاه انجام می شود.
خبرنگار: مینا میرقاسمی ** انتشار دهنده : سیفعلی موسی زاده
۳۰۰۶/۶۰۱۶انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید