پادشاه عربستان برای امیر قطر دعوت نامه فرستاد

به گزارش ایسنا، خبرگزاری قطری “قنا” گزارش داد این دعوت نامه در دیدار شیخ تمیم بن حمد آل ثانی با فیصل بن فرحان بن عبدالله ، وزیر امور خارجه عربستان در دوحه تحویل امیر قطر شد.

وزیر امور خارجه عربستان همچنین گفت که ملک سلمان بن عبدالعزیز و محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد عربستان ضمن عرض تحیت برای امیر قطر و مردم کشورش آرزوی پیشرفت و شکوفایی بیشتر را دارند. در مقابل امیر قطر نیز مراتب قدردانی خود از ملک سلمان و شاهزاده محمد بن سلمان را اعلام کرد.

در این دیدار علاوه بر بحث در مورد تحولات منطقه‌ای و بین المللی و موضوعات مورد توجه دو کشور، روابط دو جانبه و راه‌های تقویت آن در همه زمینه‌ها بررسی شد.

 این دیدار با حضور علی بن سعد القحطانی، کاردار امور خارجه سفارت عربستان در قطر  و عبدالرحمان بن ارکان الداود، رئیس کل دفتر وزیر امور خارجه برگزار شد.

روز دوشنبه، فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان وارد دوحه، پایتخت قطر شد.

سفر وزیر خارجه عربستان به دوحه پس از توافق آشتی دو کشور و ترمیم مجدد روابط دیپلماتیک میان دو طرف صورت گرفت.

ماه گذشته بن فرحان از قطر دیدار کرد و پیام شفاهی سلمان بن عبدالعزیز به امیر قطر در رابطه با تقویت روابط دوجانبه بین دو کشور و مهمترین تحولات منطقه و عرصه بین المللی را تحویل داد.

عربستان، امارات، بحرین و مصر ۵ ژوئن ۲۰۱۷ روابط خود را با قطر به اتهام حمایت و تأمین مالی “تروریسم” و ​​دخالت در امور سایر کشورها قطع و با اقدامات تنبیهی علیه دوحه، از جمله بستن حریم هوایی و مرزهای زمینی و جلوگیری از استفاده از بنادر خود این کشور را محاصره کردند.

پس از تلاش‌های گسترده کویت و تعدادی دیگر از کشورها، چهار کشور مذکور و قطر در ابتدای ژانویه گذشته در شهر “العلا” عربستان توافق نامه‌ای را امضا کردند که بر اساس آن صفحه جدیدی در روابط این کشورها با قطر آغاز شد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید