وجود ۱۴ هزار بازنشسته در چهارمحال و بختیاریبه گزارش ایرنا، منوچهر صفرپور روز شنبه در همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان افزود: اعطای وام ضروری، اعزام بازنشستگان به اردوهای سیاحتی زیارتی، پرداخت کمک هزینه سفر، برقراری بیمه عمر و حوادث از جمله خدمات ارائه شده از صندوق بازنشستگی استان است.
وی تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه جدیدی که امسال با سازمان فنی و حرفه ای بسته شده است، بازنشستگان و خانواده های آنها می توانند از آموزش های سازمان فنی و حرفه ای به صورت رایگان بهره مند شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین با تکریم مقام بازنشستگان اظهار کرد: دوران بازنشستگی به معنای پایان حضور افراد در جامعه و فعالیت های جمعی نیست بلکه این افراد ذخیره های ارزشمندی از تجربیات هستند که باید به نحو شایسته ای از آنها بهره مند شد.
سیامک سلیمانی افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که هم فرد بازنشسته احساس کند که برای جامعه مفید است و هم دولت با برگزاری کارگاه های آموزشی در ارتقای دانش بازنشستگان گام بردارد.
وی تصریح کرد: بهره گیری از بازنشستگان در فعالیت های پژوهشی می تواند راهکار خوبی در مشارکت دهی آنها در فعالیت های اجتماعی باشد.
به گزارش ایرنا، از سال ۸۶ روز ۲۵ ذیحجه به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده است.
علت انتخاب این روز شان نزول آیه «هل اتی» در سوره الانسان که راجع به خانواده و استحکام پایه‌های آن است، عنوان شده است.
خبرنگار: خاطره حسین زاده** انتشار: جهانبخش صفری
۷۳۶۳/۶۰۲۱انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید