هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان استبه گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه جمعه در حاشیه افتتاح نمایشگاه بزرگ استانی دفاع مقدس در میناب با اشاره به این که دفاع مقدس صحنه رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان بوده است، عنوان کرد: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان در جنگ تحمیلی بوده است و مردم ایران با وحدت و یکپارچگی از هیچ تهدیدی هراس ندارند.
وی افزود: دفاع مقدس مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت بزرگ ایران در دفاع از انقلاب، شریعت نام محمد (ص) و دفاع از مرزهای آبی و خاکی ایران اسلامی است.
نماینده عالی دولت در هرمزگان اظهار داشت:
وی ابراز کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در قلب مسلمانان نفوذ کرده و امید همه مسلمانان جهان جمهوری اسلامی است.
استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به این که حفظ یاد شهدا باید وظیفه همه آحاد جامعه باشد، تاکید کرد: امنیت امروز جامعه مرهون رشادت ها و ایثارگری ها رزمندگان در دوران دفاع مقدس است.
وی تاکید کرد: باید در مسیر ترویج فرهنگ شهدا در جامعه حرکت کرد و تلاش کرد که یاد شهدا همیشه در جامعه زنده نگاه داشته شود.
همتی در ادامه با اشاره به این که هفته دفاع مقدس فرصت بسیاری مناسبی برای انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل جوان است، تاکید کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.
استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: مردم ایران با وحدت و یکپارچگی خود در برابر تهدید های دشمنان می ایستند و از هیچ تهدیدی هراسی ندارند.
وی در ادامه با اشاره به این که مردم آزاده جهان با الگوگیری از مردم ایران توانسته اند در برابر ظلم و ستم استکبار جهانی بایستند، تاکید کرد: آمریکا مهم ترین دشمن مسلمانان به شمار می رود.
وی همچنین اظهار داشت: آمریکا با ایجاد جنگ و نا امنی در کشورهای مسلمان به دنبال ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است.
همتی گفت: با وحدت، همدلی در استان بتوانیم افتصاد مقاومتی را سامان دهیم و از ظرفیت های و بازارهای داخلی در جهت شکوفایی استان تلاش بیشتری داشته باشیم.
این نمایشگاه بزرگ دفاع مقدس با ۲۵ غرفه به همراه باز سازی عملیات بیت المقدس و عزداری سنتی همراه با پخش زنده از شبکه استانی دایر است.
شهرستان میناب با ۳۰۰ هزار نفر در ۹۰ کیلو متری شرق بندر عباس قرار دارد.
۷۴۰۸/ ۷۱۹۴
خبرنگار : علی نجفی * انتشار دهنده: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید