نیروگاه خورشیدی ۱٫۲ مگاواتی در رفسنجان افتتاح شدبه گزارش ایرنا فرماندار رفسنجان عصر سه شنبه در آیین افتتاح نیروگاه خورشیدی در این شهرستان افزود: نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱٫۲ مگاوات تولید انرژی و سرمایه گذاری ۵۰ درصدی بخش خصوصی داخلی و ۵۰ درصد شرکت kpv اتریشی با ۶۰ میلیارد ریال سرمایه در زمینی به ابعاد ۱٫۸ هکتار به بهره برداری رسید.
حمید ملانوری بیشترین نیاز برای سرمایه گذاری در مناطق مختلف را وجود امنیت دانست و بیان کرد: ایران در بین کشورهای منطقه و جهان یکی از قدرتمندترین و امن ترین کشورها است و خارجی ها به دلیل وجود امنیت در ایران به سرمایه گذاری در این کشور علاقه نشان می دهند.
وی تصریح کرد: گروههای تروریستی اتفاقات ناخوشایند و ناامنی هایی را در کشورهایی همچون سوریه، عراق، یمن، عربستان، مصر و بحرین رقم می زنند و در بین همه این آتش افروزی ها کسی جرات دست درازی به ایران را ندارد.
ملانوری تاکید کرد: بزرگترین عامل سرمایه گذاری داخلی و خارجی امنیت است و شکر خدا امروز امنیت بسیار خوبی در ایران وجود دارد.
وی اظهار کرد: حمایت های بسیار خوب و جدی در بخش سرمایه گذاری از سوی دولت انجام می شود و زیرساختها برای سرمایه گذاری در استانهای مختلف این کشور فراهم است.
فرماندار رفسنجان افزود: ظرفیت ایجاد نیروگاههای خورشیدی در کرمان و رفسنجان به دلیل تابش نور خورشید در ۳۳۰ روز سال وجود دارد.
وی افزود: از طرفی زمین به اندازه کافی برای واگذاری احداث نیروگاه خورشیدی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان فراهم است.
عملیانت احداث ۶ واحد نیروگاهی در رفسنجان در زمینی به مساحت ۹۶ هکتار و هزینه بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان آغاز شد.
این ۶ پروژه انرژی خورشیدی هر کدام به ظرفیت ۱۰ مگاوات ظرفیت دارد و فاقد آلایندگی است.
رفسنجان با جمعیت بیش از ۳۱۱ هزار نفر در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.
خبرنگار: مریم رضایی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
۷۴۳۳/۳۰۲۹انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید