نوید بهره برداری از خط انتقال آب از سد سلمان فارسیمهندس حمید رضا دهقانی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا جزییات این طرح را تشریح کرد و بیان داشت : هدف از اجرای این طرح که به طول تقریبی۹کیلومتر احداث شده است انتقال آب از سد سلمان فارسی به محل تصفیه خانه آب لارستان می باشد .
وی با بیان اینکه این پروژه عمرانی با۳۵۰میلیارد ریال هزینه طی مدت هفت سال اجرا شده است گفت : پیش از این برداشت آب از محل سد سلمان فارسی برای تامین آب آشامیدنی مردم لارستان انجام میگرفت اما فرایند برداشت قدری دشوار بود و با افتتاح این خط انتقال آب مطمئن و پایدار از محل سد برای شهرستان لارستان تامین می شود .
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس ادامه داد : این طرح با۲میلیون متر مکعب عملیات خاکی،۳۶هزارمتر مکعب حفاری تونل،۱۲هزار متر مکعب عملیات بنایی باسنگ به بهره برداری می رسد .
دهقانی اضافه کرد : خط انتقال شامل لوله های ۱۰۰۰ و ۹۰۰ میلیمتری فولادی است که برای انتقال آب ۳۳ حوضچه شیر،۳۰عدد پل دال و۵عدد پل طاق قوسی و ۱۶۰متر دیوار حائل ساخته شده است.
این طرح عمرانی که امروز سه شنبه در ششمین روز هفته دولت با حضور استاندار فارس، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان فارس و جمعی از مقامات محلی به بهره برداری می رسد شامل جاده دسترسی،تونل خط انتقال آب وساختمانهای بهره برداری وانبار است.
۶۱۱۳/ ۲۰۲۷
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید