نماینده مخالف: وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی تخصص نداردبه گزارش خبرنگار ایرنا، «مهرداد بائوج لاهوتی» در جلسه عصرچهارشنبه مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم در مخالفت با محمود حجتی وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی دولت دوازدهم گفت: اولین دلیل مخالفت من مدرک تحصیلی آقای حجتی است. برای بنده جای سؤال دارد که آقای مهندس حجتی با مدرک راه و ساختمان و رشته عمران چه ارتباطی به کشاورزی دارد. آیا قحط‌الرجال است و بعد از ۴۰ سال از انقلاب یک دکتری کشاورزی نداریم؟
وی با بیان اینکه آقای حجتی انسان وفادار به انقلاب است، افزود: اما تخصصی در حوزه کشاورزی ندارد. حجتی سوابق راه و ساختمان خوبی دارد، اما در بحث کشاورزی موفق نبوده است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با انتقاد از طرح برنامه‌های وزیران در مجلس، تاکید کرد: معتقدم وزیران پیشنهادی نباید برنامه بدهند بلکه باید برنامه‌های پیشنهادی خود را مطرح و از نحوه اجرای آن دفاع کنند.
وی ادامه داد: آقای حجتی گفتید در گندم به خودکفایی رسیدیم این حقیقت ندارد و شاهد بودیم گندم وارد شد و به شما فروختند.
نماینده مردم لنگرود گفت: آقای حجتی در بحث کاهش تعرفه گوشت، کره، حبوبات و موز که اخیراً صورت گرفته آیا در خصوص کاهش تعرفه واردات موز دلتان برای مردم سوخته یا وارد کنندگان.
نماینده مخالف وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی افزود: دست چایکاران ما پینه بسته و اگر با آنها دست بدهید، ترک دست آنها دست شما را خواهد بُرید، اما چرا پول این افراد را هنوز نداده اید.
لاهوتی تاکید کرد: شما هنوز پول سرمازدگان برف در مازندران و گیلان را پرداخت نکرده اید، اما به جای آن خیلی راحت از ترکیه و مصر، پرتغال وارد کردید. واقعا این راه اداره کشور است؟!
لاهوتی افزود: آقای حجتی در تاریخ دهم تیر سال ۹۶ ممنوعیت واردات برنج اعلام شد. ما در سال ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برنج نیاز داریم و ۲ میلیون و ۴۰۰ صد هزار تن را در کشور تولید می کنیم. یک بار گفتم من را وزیر کنید تا ۴۰۰ تن باقی مانده را تحویلتان بدهم و پرونده واردات برنج را برای همیشه ببندیم.
وی تاکید کرد: جلوی واردات برنج را ببندید چرا که بهانه ای شده است برای برخی تا واردات برنج انجام دهند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: والله این برنج نیست به رنج است، که دارد با رنج کشاورزان گلستانی و مازندرانی در آتش گرمای شدید نزدیک به ۵۰ درجه تولید می شود.
لاهوتی ادامه داد: به خدا گناه دارد این همه رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی می گویند بنابراین ما هم باید کمک کنیم. آقای حجتی چرا ۴۰۰ تن باقی مانده از برنج را در داخل کشور تولید نمی‌کنید که بحث واردات برای همیشه بسته شود.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: آقای حجتی ما هزار و ۱۰۰ تن ابریشم تولید می‌کردیم که امروز به صد تن رسیده است.دلیلش این است که تعرفه واردات ابریشم را از ۲۰۰ درصد به ۱۵ درصد رساندید.
به گزارش ایرنا، محمود حجتی که به عنوان گزینه پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارت جهاد کشاورزی معرفی شده است، با پیروزی انقلاب اسلامی وارد جهاد سازندگی شد و پس از آن به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان انجام خدمت کرد.
وی سال ۱۳۷۳ مجری طرح سد کرخه شد و از سال ۱۳۷۶ تا سال ۱۳۷۹ تصدی وزارت راه و ترابری را بر عهده گرفت.
حجتی در سال ۱۳۷۹ که قانون ادغام وزارت کشاوری و جهاد سازندگی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، مدیریت و هدایت وزارتخانه جدید را عهده دار شد.
خودکفایی گندم برای نخستین بار در دوران پنج ساله تصدی وی در وزارت جهاد کشاورزی رخ داد.
در سال ۱۳۸۴ به عنوان رییس هیات مدیره هلدینگ عمران و مسکن بنیاد مستضعفان کشور منصوب شد.
با تشکیل دولت یازدهم در سال ۱۳۹۲ به عنوان وزیرجهاد کشاورزی از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت.
خودکفایی گندم و ۲۱ درصد رشد تولیدات بخش کشاورزی در مقایسه با سال آغاز به کار دولت و رساندن آن به مرز ۱۱۸ میلیون تن از دستاوردهای این دوره بود.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
فراهنگ**۹۲۴۶**۱۵۶۱** خبرنگار: علیرضا مرادی**انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید