نماینده مجلس: شناسنامه اقتصادی الکترونیکی ۲۳میلیون خانوار مهمترین اقدام ربیعی استبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمد محمودی شاه نشین» عصر امروز (چهارشنبه) در موافقت با «علی ربیعی» گزینه پیشنهادی رییس جمهوری برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: صدور شناسنامه اقتصادی الکترونیکی می تواند یاری رسان مسوولان در تصمیم های حمایتی باشد.
نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد ربیعی یکی از مدیران سالم، مسئولیت پذیر، دلسوز و همیشه حاضر در صحنه است که برای مسئولیت خویش وقت زیادی می گذارد.
وی با اشاره به حوزه نمایندگی خود که متشکل از ۱۰ شهر و ۱۰۳ روستا – که شامل شهرک ها، مراکز سکونتی و حاشیه نشین است- تصریح کرد: همه افراد حاضر و ساکن در این مناطق مشمول بیمه های تامین اجتماعی و دچار مشکل در تامین معاش اند و علاوه بر آن مراکزی همچون کمپ های نگهداری از آسیب دیدگان اجتماعی و … در این مناطق واقع شده است.
وی ادامه داد: از منظر دیگر، شاهد رشد خدمات بهزیستی و نظارت بر استانداردسازی از مهد کودک ها تا مراکز نگهداری سالمندان، جلب مشارکت بخش خصوصی و … در این وزارتخانه هستیم.
این نماینده اضافه کرد: رشد ۹۹ درصدی اورژانس های اجتماعی، رشد ۵۲ درصدی مراکز ترک اعتیاد، افزایش ۵۳ درصدی پایگاه های خدمات اجتماعی، رشد ۱۳٫۵ درصدی تعداد مراکز نگهداری کودکان کار، تحویل یک هزار و ۱۶۱ واحد مسکونی به خانواده های دارای ۲ معلول و بیشتر، ارتقای چهار برابری اعطای وام ضروری به بازنشستگان و افراد زیرپوشش صندوق های بازنشسستگی، سه برابر شدن مستمری مددجویان زیرپوشش و اختصاص ۴۰ هزار میلیارد ریال به آنان در برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۶، فقط بخشی از خدمات ربیعی در دولت یازدهم بوده است.
محمودی همچنین با اشاره به ثبات مدیریت در سازمان تامین اجتماعی در چهار سال گذشته، یادآوری کرد: فراموش نمی کنیم در دولت قبل در چهار سال پنج مدیر بر مسند این سازمان نشستند اما در دولت یازدهم یک مدیر پاکدست و متخصص در این سازمان خدمت کرد که تلاش برای درمان های مستقیم و افتتاح چهار بیمارستان و ۱۶ درمانگاه فقط بخشی از خدمات وی است.
وی درباره خدمت رسانی سازمان تامین اجتماعی به جمعیت ۴۲ میلیونی زیرپوشش، از پوشش بیمه ای دندانپزشکی کودکان زیر ۱۴ سال به عنوان خدمتی دیگر در این سازمان یاد کرد.
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری هفدهم مردادماه نام ۱۷ وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
طبق ماده ۲۰۵ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
«علی ربیعی» به عنوان گزینه پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده است. وی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی از فعالان سیاسی و مذهبی بود و پس از آن به کمیته پیگیری شورای انقلاب در بخش صنعت پیوست.
وی همزمان از موسسان شاخه کارگری حزب جمهوری اسلامی و مسوول شاخه کارگری حزب جمهوری اسلامی تهران بود و از آغاز انقلاب اسلامی به عنوان نماینده کارگران به عضویت شورای عالی کار درآمد.
ربیعی با آغاز جنگ تحمیلی از سال ۱۳۵۹ به سپاه پاسداران پیوست و ۶۰ ماه خدمت در جبهه‌های غرب و مناطق عملیاتی را در کارنامه خود دارد.
دبیر ستاد مبارزه با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری در دولت از ۱۳۷۹تا ۱۳۸۴، مشاور اجتماعی رییس‌جمهوری از ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴، مسوول اجرایی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و مسوول کمیته‌های تبلیغات از ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۴، معاون پارلمانی و حقوقی وزارت اطلاعات از ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۲، عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و عضو شوراهای فرماندهی پایگاه تهران، منطقه ۳ کشوری و قرارگاه حمزه سیدالشهدا، مسوول شاخه کارگری حزب جمهوری اسلامی تا ۱۳۶۰، عضو موسس و عضو شورای مرکزی خانه کارگر، عضو مسوول و سردبیر روزنامه کاروکارگر و عضو موسس و عضو هیات امنای موسسه آموزش عالی کار از سوابق اجرایی ربیعی در سال های گذشته است.
برنامه ملی فقرزدایی و کاهش نابرابری، برنامه جامع حمایت با تاکید بر کاهش آسیب های اجتماعی، برنامه اشتغال فراگیر با تاکید بر مناطق محروم و روستایی، توانمندسازی، مهارت افزایی و توسعه منابع انسانی، ارتقای امنیت شغلی و صیانت از سرمایه های انسانی و منابع مادی در جامعه کار و تولید با همکاری شرکای اجتماعی، پایدارسازی صندوق های بازنشستگی، تبدیل بنگاه های اقتصادی وابسته صندوق ها به پیشران اقتصاد ملی، توسعه تعاون، توسعه فرهنگی و اجتماعی نیروی کار محور برنامه های وی در دولت دوازدهم به شمار می رود.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام* ۳۰۶۵ *۱۹۶۱* خبرنگار: محمد ملک دار ** انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید