نماینده زرند و کوهبنان:وزریران پیشنهادی حوزه انرژی را متحول می کندحسین امیری خامکانی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به چینش کابینه دوازدهم افزود: انتخاب بیژن زنگنه بسیار به جا و عاقلانه بود زیرا صنعت نفت و گاز نیاز به چنین وزیری دارد و امیدواریم مجلس شورای اسلامی به این وزیر رای اعتماد بدهد.
وی ادامه داد: بیژن زنگنه ۶ دوره در سمت وزیر و نخستین وزیر جهاد کشاورزی، ۹ سال وزیر نیرو، ۱۲ سال وزیر نفت را در کارنامه دارد که تجربه اجرایی خوبی دارد.
وی تصریح کرد: وزیر نفت دولت یازدهم، در چهار ساله گذشته درخشید و از فضای پس از برجام به خوبی استفاده کرده و جایگاه کشور را به ساختار و جایگاه گذشته خود در اوپک برگرداند.
نماینده زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از برجام تولید افزایش و صادرات نفت از زیر یک میلیون بشکه در روز پس از برجام به ۲ میلیون بشکه رسید.
وی افزود: در بخش قراردادها نیز با توجه به حرف منتقدان و بررسی نظرات امضای نخستین قرارداد با توتال را به ثمر رساند و تابوی قرارداد را با شرکت های بزرگ خارجی پس از برجام شکست لذا این قرارداد توتال زمانی بسته شد که کشورهای غربی بیشترین فشار را برای ایجاد تحریم جدید به کشور آورده بودند و همچنین راه را برای قراردادهای و سرمایه گذاری بعدی در صنعت نفت و گاز باز کرد.
امیری خامکانی اظهار کرد: در حوزه انرژی و صنعت آب و برق حبیب الله بیطرف برای تصدی وزارت نیرو توسط دولت انتخاب شده که فرد اجرایی و بدون حاشیه و از مدیران باتجربه و متخصص در حوزه آب و نیرو است.
وی گفت: این وزیر پیشنهادی از مدیران انقلابی است که فعالیت خود را از نهادهای انقلابی همچون جهاد سازندگی آغاز کرد و در فضای اجرایی و مدیریتی به صورت پلکانی از استانداری تا معاونت وزارت خانه هایی ازجمله وزارت نیرو، نفت و جهاد سازندگی رشد کرده است و هشت سال نیز وزیر نیرو در دولت هفتم و هشتم بوده است.
عضور کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی افزود: بیطرف از سابقه خوبی در فضای علمی و تجربی برخوردار است و کار اجرایی زیادی در حوزه آب و برق انجام داده است که با گرفتن رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی تغییرات خوبی را در حوزه وزارت انرژی ایجاد خواهد کرد.
وی بیان کرد: همانطور که رئیس جمهوری در کمیسیون های مختلف مطرح کردند ۵۰ درصد این کابینه تغییر خواهد کرد لذا با احتساب وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ۹ وزیر در کابینه دوازدهم تغییر می کند.
امیری خامکانی با بیان اینکه با چینش کابینه دوازدهم باید واحدهای تولیدی برای خروج از رکود رونق پیدا کنند گفت: چینش اقتصادی در دولت جدید باید هماهنگ، همدل و هم پیمان شوند تا از رکود اقتصادی خارج شویم و پروژه های عمرانی فعال شود.
رئیس جمهوری هفته گذشته اسامی ۱۷ نفر از وزرای مورد نظر خود را به منظور تصدی وزارتخانه های مختلف به مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که تنها وزیر علوم، تحقیقات و فناوری معرفی نشده و روند بررسی صلاحیت این افراد سه شنبه هفته جاری انجام می شود.
خبرنگار: کمیل بهشتیان**انتشاردهنده:بهنام احمدی
۷۴۲۰/ ۵۰۶۵انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید