نعیم قاسم: آمریکا به هیچ عهد و پیمانی وفادار نیست

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی به مناسبت ماه محرم اظهار کرد: آمریکا امروز به دنبال تحمیل سیاست، فرهنگ و سلطه خود بر جهان است و به همین دلیل از اسرائیل حمایت کرده و از آن برای اجرای طرح‌های خود در منطقه استفاده می‌کند. دولت آمریکا همچنین بر کنفرانس‌ها و نهادهای بین‌المللی مانند سازمان ملل حاکم است.

وی افزود: آمریکا زمانی که می‌بیند توافقنامه‌های بین‌المللی در راستای منافعش نیست از این توافقنامه‌ها خارج می‌شود و جهان را ملزم به توافقنامه‌های بین‌المللی می‌کند که در راستای منافعش است و این بدان معنا است که این کشور به هیچ عهد و پیمانی وفادار نیست و تنها به دنبال سلطه، استعمار، استکبار، تجاوز و جنایت است.

نعیم قاسم در ادامه درباره رژیم صهیونیستی نیز تصریح کرد: اسرائیل ساخته دست آمریکا، انگلیس، فرانسه و کشورهای بزرگ است و همانگونه که در جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ رخ داد این رژیم ابزار کوچکی در دستان واشنگتن است که از آن برای جنگ‌های نیابتی استفاده می‌کند.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: این اسرائیل پس از موفقیت‌های مقاومت در لبنان و فلسطین دیگر قادر به تکمیل طرح خود برای ایجاد یک رژیم بزرگ، امن و تأثیرگذار در منطقه نیست و امروز به امکان ترسیم رژیمش با مرزهایی متوسل شده که از طریق معامله قرن به آن دست یافته است اما آنها اشتباه می‌کنند و امکان اجرای این معامله وجود ندارد، چراکه تمامی ملت فلسطین مخالف آن هستند بنابراین این توافق با چه کسی خواهد بود؟

وی خاطرنشان کرد: دشمن صهیونیستی در سطح مردمی با یک شکست روانی مواجه است و از تعادل بازدارندگی رنج می‌برد که برخلاف گذشته مانع از دستیابی این رژیم به اهدافش با زور می‌شود. در هر صورت ما به مسئولیت قانونی خود ادامه خواهیم داد و مقاومت می‌کنیم و سلاح‌ها و امکاناتمان را تا جایی که بتوانیم توسعه می‌دهیم، چراکه ما معتقدیم نبرد با اسرائیل تا زمانی که سرزمین ما را اشغال می‌کند ادامه دارد و بنابراین باید برای هرگونه تحولی آماده باشیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید