نجات سه نفر از غرق شدن در آب های ساحلی آستاراحسین انزابی شامگاه یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: نجات یافتگان در نقطه خطر آفرین ساحل شریعتی و طرح سالمسازی سفیر امید آب های ساحلی آستارا شنا می کردند و به فنون شنا آشنا نبودند.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از گردشگران با وجود کولاکی بودن دریا، شنا می کنند، اضافه کرد: آنان بعد از عملیات احیاء تنفس توسط نیروهای هلال احمر، وضعیت عادی خود را باز یافتند.
انزابی با اشاره به اینکه زمان فعالیت ناجیان غریق آستارا از ساعت ۸ تا ۲۰ است، اضافه کرد: از ۱۲ خرداد ماه، ۴۰ ناجی مرد و زن در محدوده طرح های سالمسازی سفیر امید، صدف، بخش لوندویل و نقاط خطرآفرین آستارا مستقر شده و تاکنون ۲۱ نفر را در طرح های سالمسازی و ۵۷ نفر را در نقاط خطرآفرین نجات داده اند و کسی غرق نشده است.
رئیس اداره هواشناسی آستارا نیز گفت: دمای هوای آستارا ۲۸ درجه سانتیگراد و سرعت باد، ۱۴ کیلومتر بر ساعت است و وضعیت جوی برای امروز و فردا کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با افزایش ابر پیش بینی می شود.
فردین فرتوت نیا اظهار داشت: گردشگران و شهروندان با توجه به کولاکی بودن دریا در ۲ روز آینده از شنا خودداری کنند.
شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع و در ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی آن، سه محدوده طرح سالمسازی دریا ایجاد شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشاردهنده:کبیری
۷۱۰۵ / ۷۱۲۴/۲۰۰۷انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید