نتانیاهو: عادی‌سازی روابط با اسرائیل در جهان عرب روبه فزونی است

به گزارش ایسنا، نتانیاهو در گفت‌وگو با شبکه بی‌بی‌سی عربی تمایل داشت آنچه آن را تحولی در رویکردهای کشورها و ملت‌های عربی مختلف در قبال رژیم صهیونیستی توصیف کرد، ابراز کند و در این خصوص مدعی شد، تعدادی از رهبران عرب در حال حاضر می‌دانند که باید با این رژیم صرف نظر از مساله فلسطین در زمینه‌های تجارت، تکنولوژی، انرژی، آب، امنیت و غیر آن روابط برقرار کند.

وی ادامه داد: “عادی‌سازی روابط با ما روبه فزونی است، گمان نمی‌کنم که توافق‌های صلح دیگری صورت بگیرد اما مساله جدید این است که کشورهای عربی درک کرده‌اند که می‌توانند در امور مختلفی به ویژه در زمینه امنیتی قدم پیش بگذارند و من از این بابت بسیار خوشوقتم”.

نتانیاهو تاکید کرد، این مساله تنها به رهبران عرب منحصر نمی‌شود، حمایت از برقراری روابط با رژیم صهیونیستی به صورت چشمگیری میان مردم عادی در میان ملت‌های عرب روبه فزونی است و اسرائیلی‌ها از طریق اینترنت این مساله را ملاحظه می‌کنند.

وی در این خصوص به تجربه محمد سعود، وبلاگ‌نویس سعودی که از نتانیاهو حمایت می‌کند و در این راستا با مشکلاتی روبرو شده است، استناد کرد که اخیرا با ابتکارعمل شخصی به اراضی اشغالی سفر کرد و در اثر این سفر در شبکه‌های مجازی با انتقادات گسترده در جهان عرب مواجه شد.

نتانیاهو دلیل این تحول جهان عرب در قبال اراضی اشغالی را با وجود عدم دستیابی به حل مساله فلسطین، به درک بسیاری در جهان عرب در سطح رهبران و ملت‌ها ارجاع داد، مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی دیگر دشمن آنها نیست.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید