مودی: مساله کشمیر از طریق مذاکره هند و پاکستان حل می‌شود

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که اوایل ماه جاری میلادی برای میانجی‌گری در مساله کشمیر ابراز تمایل کرده بود، در نشستی با نارندرا مودی، نخست وزیر هند در جریان نشست گروه هفت در فرانسه اظهار کرد، نیازی نیست که بین پاکستان و هند میانجی‌گری کند زیرا مودی احساس می‌کند که این مساله را “تحت کنترل” دارد.

به گزارش روزنامه “نیوز اینترنشنال”، رئیس جمهوری آمریکا ضمن بیان اینکه با مودی گفت‌وگویی طولانی درباره کشمیر داشته، افزود، هند و پاکستان خودشان می‌توانند نزاع بر سر کشمیر را حل کنند اما او در صورت نیاز برای کمک به حل این مساله آماده است.

ترامپ ادامه داد: مودی واقعا فکر می‌کند که این مساله را تحت کنترل دارد. آن‌ها با پاکستان در حال مذاکره‌اند و مطمئنم که خواهند توانست به نتیجه‌ای بسیار خوب دست یابند.

مودی در حالی که در کنار ترامپ نشسته بود، گفت: همه مسائل موجود میان هند و پاکستان “ذاتا دوجانبه” هستند و به همین دلیل است که “کشور دیگری را برای رسیدگی به این مسائل به زحمت نمی‌اندازیم”.

وی ابراز اطمینان کرد که هند و پاکستان می‌توانند درباره مشکلاتشان گفت‌وگو کرده و آن‌ها را حل کنند.

نخست وزیر هند همچنین افزود، به عمران خان،‌ همتای پاکستانی خود گفته که باید در راستای منافع دو کشور با یکدیگر همکاری کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید