معاون وزیرجهادکشاورزی: اجرای طرح های آبخیزداری در کاهش خسارت سیل موثر استبه گزارش ایرنا، خداکرم جلالی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیلزده در شرق استان گلستان به خبرنگاران اظهارداشت: استان ها به هر میزان که اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری در نظر بگیرند سازمان جنگل ها نیز به همان مقدار اعتبارات اختصاص خواهد داد.
وی با اشاره به اجرای طرح های آبخیزداری طبق برنامه ششم توسعه همه جانبه کشور، افزود: در برنامه پیش بینی شده که امسال حدود ۲ میلیون هکتار در کشور زیر پوشش عملیات طرح های آبخیزداری قرار گیرد.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور همچنین در دیدار با استاندار گلستان بر اجرای طرح های آبخیزداری در سرشاخه های آبریز گلستان با هدف کاهش خسارات سیل تاکید کرد.
به گزارش ایرنا سیل ۱۹ و ۲۰ مرداد امسال در شرق و مرکز استان گلستان علاوه بر سه کشته ، حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به بخش های مختلف از جمله راه های ارتباطی ، اراضی کشاورزی و منازل روستاییان خسارت وارد کرده است.
رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور را در بازدید از مناطق سیلزده شرق گلستان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری و رییس سازمان جهادکشاورزی گلستان و برخی از فرمانداران شهرستانهای آسیب دیده از سیلاب اخیر همراهی می کردند.
۶۲۰۴/۱۶۴۸
خبرنگار: علی اصغر تیموریان ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید