محور برنامه های دولت دوازدهم در سمنان کاهش نرخ بیکاری استمحمدرضا خباز روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : دولت دوازدهم قدم های شمرده و پایداری را برای افزایش اشتغال در استان آغاز کرده است و همدلی بسیار مطلوبی برای اجرای این منویات در میان دستگاه های اجرایی و مردم سمنان وجود دارد.
وی اظهار داشت : ارایه بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی و صنعتی سمنان برای سال ۹۶ در استان برنامه ریزی شده است.
وی اضافه کرد : اجرای منویات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی محور برنامه های دستگاه های اجرایی است و طرح های کاربردی جامعی برای اجرای این منویات در سمنان برنامه ریزی شده است.
خباز ادامه داد : فقط در سال ۹۵ بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای افزایش اشتغال و بازگشت واحدهای صنعتی و تولیدی سمنان پرداخت شد که این امر گامی مهم و اساسی برای کاهش نرخ بیکاری در این استان بوده است.
استاندار سمنان تصریح کرد : اقدامات دولت یازدهم در مناطق شهری و روستایی استان در چهار سال گذشته بسیار چشمگیر بوده و انتخاب دوباره دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهوری نشانه مقبولیت ایشان در بین آحاد جامعه دارد.
وی تصریح کرد : در چهار سال گذشته بیش از هشت هزار میلیارد تومان تفاهم نامه سرمایه گذاری از سوی استانداری سمنان با بخش خصوصی منعقد شد و این طرح های اشتغال آفرین در دولت دوازدهم نیز ادامه می یابد.
به گزارش ایرنا ، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۵۷۵ میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شد.
در استان سمنان بیش از هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم ۳۸ درصدی در اشتغال این استان دارد، سال ۹۵ از استان سمنان بیش از ۳۲۳ هزار تن کالا با ارزآوری ۱۴۳ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۸۱۶ دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال ۹۴ حدود ۱۷ درصد افزایش داشت.
۷۳۳۹/۶۰۲۶
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید