قطر: روابط ما با اسرائیل در جهت تامین منافع فلسطینی است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر در توییتر نوشت: در روز همبستگی با ملت فلسطین بار دیگر بر موضع ثابت کشور در قبال مساله فلسطین در تشکیل کشور مستقل فلسطینی‌ها به پایتختی قدس شریف تاکید می‌کنیم.

وزیر خارجه قطر در اواسط نوامبر هم ضمن اشاره به روابط کشورش با رژیم صهیونیستی گفته بود، این مساله در راستای امور مربوط به فلسطینی‌ها نظیر تامین نیازهای انسانی یا طرح‌های توسعه‌ای است.

وزیر خارجه قطر در همایش امنیت جهانی اظهار کرد، کشورهای عربی که جدیدا با اسرائیل رابطه برقرار می‌کنند تلاش‌ها برای ایجاد کشور فلسطین را از بین می‌برند. اما در عین حال حق حاکمیت خود را انجام می‌دهند.

محمد بن عبدالرحمان اشاره کرد، بهتر است جبهه عربی متحدی برای در نظر گرفتن منافع فلسطینی‌ها در راستای پایان اشغالگری ایجاد شود. اختلاف به نفع تلاش‌های عربی برای واداشتن اسرائیلی‌ها به مذاکره با فلسطینی‌ها و حل درگیری مستمر از ده‌ها پیش بین دو طرف نیست.

او اظهار کرد: کشورهایی که با اسرائیل رابطه برقرار کرده‌اند به خودشان بستگی دارد که نهایتا چه به صلاح‌شان است تا آنگونه عمل کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید