قربانی سیاه‌پوست خشونت پلیس آمریکا: هر لحظه درد می‌کشم

به گزارش ایسنا، جیکوب بلیک، ۲۹ سال سن دارد. خانواده‌اش می‌گویند او احتمالا از کمر به پایین فلج خواهد شد. اما در عین حال او در پیامش بارقه‌ای از امید را هم گنجانده است: «هنوز چیزهای زیادی را باید زندگی کنم.»

پلیس در حالی که سعی می‌کرد بلیک را بازداشت کند به او شلیک کرد. حادثه‌ای که منجر به از سرگیری تظاهرات ضد نژادپرستی و ضد خشونت پلیس علیه رنگین‌پوستان در آمریکا شد.

تظاهرات در شهر کنوشای ایالت ویسکانسین به خشونت کشیده شد. گروهی از تظاهرکنندگان ساختمان‌ها و اتومبیل‌ها را در این شهر به آتش کشیدند. نوجوانی هفده ساله هم که ساکن شهر و ایالت دیگری بود، برای انتقام به کنوشا رفت و دو تظاهرکننده را کشت. این فرد هم‌اکنون به جرم قتل عمد در بازداشت پلیس است.

تحقیق درباره درگیری بلیک با پلیس همچنان ادامه دارد. اما بلیک مجبور شد که به صورت ویدیویی در دادگاهی که روز جمعه برگزار شده بود، حاضر شود. این دادگاه برای رسیدگی به کیفرخواستی است که پیش از حادثه تیراندازی صادر شده بود. بلیک خود را در این پرونده «بی‌گناه» خوانده است.

فیلم این شهروند سیاه‌پوست آمریکایی را وکیل او در توییتر منتشر کرده است. بلیک در این فیلم می‌گوید که سراسر زندگی‌اش با درد همراه است. او در این فیلم می‌گوید: «همه ۲۴ ساعت روز درد دارم. هیچ چیز جز درد ندارم. نفس‌ کشیدنم با درد همراه است. خوابیدنم با درد است. از این پهلو به آن پهلو شدنم دردناک است. غذا خوردنم هم با درد است.»

او بشکن می‌زند و می‌گوید: «زندگی‌تان و نه فقط زندگی‌تان، پاهایتان که با آن حرکت می‌کنید ممکن است از شما گرفته شود.» بلیک از مخاطبان خود خواست تا مراقب سلامت و زندگیشان باشند و به آنها گفت که چقدر درد می‌کشد.

به گزارش بی‌بی‌سی، هنگامی که پلیس به بلیک شلیک کرد، سه فرزند او در اتومبیل بودند و شاهد ماجرا بودند. او هنگام بازداشت مسلح نبود. بعدا یک چاقو در اتومبیلش پیدا شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و رقیب انتخاباتی‌اش جو بایدن، هر دو برای بازدید به شهر محل حادثه رفتند. بایدن با خانواده بلیک دیدار کرد و خواهان بازداشت افسران پلیسی شد که در این ماجرا دست داشتند. ترامپ اما با خانواده بلیک دیدار نکرد. او گفت دلیلش این بود که خانواده می‌خواستند وکیلشان هم در دیدار حضور داشته باشد. وکیل خانواده بلیک یکی از وکلای سرشناس در زمینه نابرابری‌های نژادی در آمریکاست.

ویسکانسین یکی از ایالت‌های حساس در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکاست. ترامپ موفق شد رای این ایالت را در سال ۲۰۱۶ به دست آورد. در حالی که پیش از این ایالت ویسکانسین به طرفداری از دموکرات‌ها شهرت داشت.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید