قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: این شورا جزو مجموعه حاکمیتی نظام است نه جناحیبه گزارش ایرنا، نصرت الله لطفی روز یکشنبه در نشستی خبری در اصفهان با اشاره به حاشیه های سخنرانی یکی از آیین های ملی سال گذشته در اصفهان و انتقادهای استاندار این استان نسبت به آن گفت: استاندار اصفهان از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان و اینکه زیر نظر ما نیست و سخنرانی ها را با ما هماهنگ نمی کند، انتقاد کرده بود که در جواب باید گفت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، یک نهاد حاکمیتی است و جزو جناح و گروه خاصی نیست و نخواهد بود.
وی افزود: اولویت ما، اصل حفظ کلیت نظام با رعایت خطوط قرمز آن است.
لطفی تاکید کرد: ما در انتخاب سخنران ها در همه عرصه های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همین مسیر را رفته ایم اما برای مردم انقلابی و حماسه آفرین اصفهان، دعوت سخنران خیلی ملاحظات را می طلبد، زیرا هر کس را نمی شود برای سخنرانی به اصفهان آورد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: ما در کل استان ها مامور هستیم و مناسبت های ملی و فراگیر را خودمان مدیریت می کنیم و نباید اجازه دهیم این برنامه ها جناحی شود یا دیگران استنباط جناحی نسبت به آن داشته باشند.
لطفی خاطرنشان کرد: ما اجازه داریم همه گروه ها اعم از قوا تا شخصیت های سیاسی و حوزوی را برای سخنرانی دعوت کنیم، البته این امر با رعایت خطوط قرمز نظام انجام می شود.
وی گفت: ما بصورت کشوری مسائل را مدیریت می کنیم تا بتوانیم همه سلایق را با حفظ خطوط در برنامه های خود مطمح نظر قرار دهیم، اما عاملان فتنه و ساکت فتنه که عمل جناحی دارند را دعوت نمی کنیم.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: این شورا زیر مجموعه دولت نیست چرا که دولت ها در حال چرخش هستند و این شورا اگر زیر مجموعه دولت بود تاکنون شکست خورده بود.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ما باید با بهره گیری از بیانات مقام معظم رهبری و ایجاد همدلی و صمیمت بین همه ارگان ها و گروه ها نظام را حفظ کنیم.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: افتخار ما این است که بگوییم در جمهوری اسلامی، جمهوریت نظام ظرف و اسلامیت مبنای آن است و استمرار نظام به حضور و حمایت مردم متکی بوده و نظام متکی به مردم نیز شکست ناپذیر است و حضور مردم در طول عمر انقلاب توانسته است توطئه های زیادی را خنثی کند.
وی حضور مردم در صحنه را عامل خنثی کردن فتنه ۸۸ توصیف کرد و یادآور شد: اگر نزاع های قبل از انقلاب را بررسی کنیم درمی یابیم که ایران همیشه امتیاز داده است ولی در انقلاب و بعد از هشت سال جنگ تحمیلی و برای نخستین بار، ایران به پیروزی رسید و یک امتیاز هم از دست نداد.
لطفی در ادامه به برگزاری کنفرانس سالانه گروهک منافقین در پاریس اشاره کرد و گفت: دشمنان می کوشند تا جشن۴۰ سالگی پیروزی انقلاب با موفقیت انجام نشود و بصراحت نیز اعلام کرده اند که در سال ۲۰۱۹ میلادی اجازه نخواهند داد که نظام ایران جشن ۴۰ سالگی انقلابش را برگزار کند.
وی افزود: منافقین در اجلاس پاریس، نظام اسلامی را هدف قرار داده و به براندازی آن اشاره کردند، اما ما با حفظ دشمن شناسی می توانیم با آنان مقابله کنیم.
وی تاکید کرد: راهپیمایی۲۲ بهمن سالهاست تمام سیاه نمایی های دشمن را خنثی می کند و امروز نیز دشمن بدنبال جنگ سخت نیست، بلکه سه هدف را دنبال می کند که در کوتاه مدت بدنبال ایجاد ناامنی، در میان مدت درصدد سخت کردن معیشت مردم و در بلندمدت پیگیر براندازی نظام دینی با ایجاد تغییر در رفتار مردم است.
وی گفت:این تغییر رفتار، باورها و اعتقادات مردم را شامل می شود ، کمااینکه در دوران جنگ تحمیلی یک نوجوان ما اسیر می شود و با همه سختی های دوران اسارت، نماینده صلیب سرخ برای مصاحبه با او می آید و اگر در مصاحبه حضور پیدا کند شاید زمینه آزادیش فراهم شود اما در راستای اعتقاد دینی خود انجام مصاحبه را نمی پذیرد و می گوید تنها با یک خانم محجبه حاضر است مصاحبه کند.
لطفی افزود: با این حال، آنچه اخیرا در مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد، این بود که یک آقایی با لباس سربازی امام زمان و به عنوان خادم شهدا آمد با یک خانم که بحث جنسیتش مطرح نیست بلکه موضوع اتحادیه اروپا و بحث قدرت نمایی و احساس ذلت کردن در برابر آنها مطرح است، عکس گرفت و این یعنی تغییر رفتار.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان نیز در این نشست با بیان اینکه اصل فعالیت این شورا در راستای حفظ نظام است، گفت: ما در اصفهان بر اساس رهنمودهای آیت الله جنتی(رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی) و هماهنگی با نماینده ولی فقیه در استان(آیت الله طباطبایی نژاد)، استقلال خود را حفظ کرده و این سخنران ها نیز با هماهنگی این دو مجموعه به اصفهان می آیند و طبیعی است که برخی ذائقه های سیاسی، برخی سخنران ها را نپسندند.
جعفر عسگری همچنین از تشکیل کمیته اطلاع رسانی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: در این کمیته باید از راهکارها و هم اندیشی ها استفاده تا برنامه های خوبی برای جشن پیروزی انقلاب انجام شود.
جمعی از شهروندان و احزاب استان اصفهان، سال گذشته نسبت به انتخاب سخنران مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن و سخنران مراسم نماز عید فطر واکنش نشان دادند.
رسول زرگرپور استاندار اصفهان نیز در همین پیوند گفته بود: دعوت کننده، دستگاه دیگری بوده که بدون هماهنگی با استانداری اقدام به این کار کرده و ما معتقدیم دستگاه ها باید در حوزه وظایف خود عمل کنند و سخنران ها از سوی جعفر عسگری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان دعوت شده بود.
ت/ ۷۱۴۱/ ۶۰۲۷*** خبرنگار: زهرا باغبان * انتشار: شکراللهیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید