فرماندار یزد :راهکار علمی و کاربردی برای مقابله با بحران ارایه شودمصطفی سالاری روزیکشنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان افزود: در وقوع بحران های طبیعی باید زمان طلایی یعنی اقدام در کوتاه ترین زمان ممکن مد نظر قرار گیرد و مدیران ذیربط باید در مواقع بحرانی نسبت به وظایف خود آگاه باشند و به موقع تصمیم گیری کنند.
فرماندار یزد، هدف از برگزاری رزمایش و کارگاه آموزشی مدیریت بحران را بالا بردن انگیزه و آگاهی، افزایش مشارکت و کاهش زمان فعال شدن تیم بحران در مواقع ضروری، افزایش پاسخگویی به حوادث و سرعت عمل نیروهای امداد و نجات در مواجهه با بحران های احتمالی دانست.
سالاری گفت: انتظار داریم دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران در رزمایش و کارگاه حضور فعال و اثر بخشی داشته باشند.
وی لازمه امداد رسانی سریع و مؤثر، وجود آمادگی و زیرساخت‌های لازم را در جامعه بیان کرد و یادآور شد: ضروری است مسیر ارتقای آموزش همگانی هموار و گام‌هایی اصولی و اساسی در این زمینه برداشته شود .
جعفر امین مقدم، سرپرست شهرداری یزد نیز بخشی‎ نگری را مهم‎ترین آسیب زنجیره مدیریت بحران عنوان کرد و گفت: همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی عضو این شورا در مقابله صحیح با بحران ها و همچنین کاهش خسارت ناشی از آن مهم است.
این نشست با دستور کار بررسی موارد ارسالی اداره کل مدیریت بحران استان با موضوع طراحی سایت های امداد و نجات و اسکان شهرستان بعد از وقوع بحران تشکیل شد.
پیش بینی سایت های امداد و نجات و اسکان اضطراری در مناطق مختلف شهر به ویژه بافت فرسوده و تاریخی، هماهنگی لازم برای تشکیل حداقل ۵۵ تیم آماده برای موارد آبکشی در زمان بارندگی احتمالی و طراحی فضاهای خدماتی و بهداشتی در بوستان های شهری و استفاده دو منظوره مکان های مدنظر، از دیگر مباحثی بود که در این نشست عنوان شد.
۷۵۳۷* ۲۰۴۷* خبرنگار: مسعود میرجلیلی* انتشار- عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید