عکاسان می توانند سفیران عفاف و حجاب باشندبه گزارش ایرنا سرهنگ رحیم جهانبخش روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه عکس و کلیپ عفاف و حجاب با تاکید بر اینکه می توان از هنر وخلق یک اثر زیبا برای معرفی ارزشها استفاده کرد افزود :عکاسی یکی از این هنرهاست که می تواند برای معرفی ارزشهای عفاف و حجاب تاثیر گذار باشد.
وی به فراز و نشیب های هنر در طول تاریخ اشاره کرد و گفت : از قبل رنسانس از هنر تنها به عنوان یک حرفه استفاده میشد اما بعد از آن به عنوان ابزاری برای معرفی و ترویج حرفه های دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفت .
سرهنگ جهانبخش با تاکید بر اینکه نگاه به هنر از دید زیبایی برای خلق زیبایی های معنوی است افزود: هنر مبتنی بر خلق زیبایی است و زیباتر کردن یک مقوله همچون عفاف و حجاب که ذاتا زیبا ست به این زیبایی می افزاید .
وی با تاکید بر اینکه ترویج عفاف نیز یک موضوع الهی و فی نفسه زیباست گفت: هنری که در این راستا خلق میشود هنری اسلامی است .
سرهنگ جهانبخش گفت : این مسابقه برای نخستین بار است که در نیروی انتظامی کیش برگزار میشود و اثار تولید شده در حد بسیار حرفه ای نبود اما با توجه به موضوع و محتوای زیبای آن اثار، دلنیش و جالبی ارسال شد.
فرمانده انتظامی ویژه کیش با تاکید بر اینکه حجاب را نباید صرفا در خانمها مشاهده کرد گفت: حجاب در اقایان نیز قابل تعریف است .
وی تصریح کرد: حجاب در خانمها و آقایان عفت بوجود می آورد و تاثیر حجاب برای هر دو گروه برابر است .
فرمانده انتظامی کیش با تاکید بر اینکه این مسابقه در سالهای آینده می تواند در دو بخش حرفه ای و اماتور برگزار شود گفت: عکاسانی که در جزیره کیش حضور دارند می توانند به عنوان سفیران عفاف حجاب قلمداد شوند و زیبایی های ان را به تصویر بکشند.
وی افزود : در بخشها و صنوف مختلف خانمهای محجبه زیادی وجود دارند که در تصایر می توان به آنها اشاره کرد که حجاب مانع فعالیت اجتماعی و مدنی نیست بلکه می تواند تقویت کننده برخی از موضوعات خوب هم باشد .
در پایان این مراسم از پنج اثر برگزیده در بخش عکس و یک کلیپ با اهدا جایزه و لوح قدر دانی شد .
این مراسم با حضور سرهنگ رحیم جهانبخش فرمانده نیروی انتظامی کیش،حجت الاسلام طباطبائی ، نماینده دفتر امام جمعه کیش ،نماینده معاونت فرهنگی در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی کیش برگزار شد.
۱۶۴۱*خبرنگار: امیر برزیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید