علی‌اف: تمام مسؤولیت تنش در مرز بر عهده دولت ارمنستان است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزای آناتولی، الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان طی سخنانی در نشست شورای امنیت این کشور درباره درگیری‌های صورت گرفته روز گذشته در مرز این کشور با ارمنستان گفت که ارتش کشورمان روز یکشنبه با ضربه مهلک به ارمنستان انتقام خون شهدای‌مان را گرفت.

علی‌اف در ادامه با یادآوری این‌که نیروهای مسلح ارمنستان در ساعات بعد از ظهر به مواضع نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان با پرتاب توپ و خمپاره‌ها حمله کردند، از خداوند برای کشته‌های کشورش طلب رحمت و مغفرت کرد.

علی‌اف همچنین با بیان این‌که ارتش آذربایجان پاسخ لازم را به ارمنستان داده‌ است و از اقدام تحریک کننده آنها جلوگیری کرده‌ است، تصریح کرد: همه تلاش‌های ارمنستان ناکام ماند. آذربایجان از مرز خود دفاع کرد و سربازان ارمنستان نتوانستند حتی یک سانتیمتر نیز وارد سرزمین کشور شوند.

علی‌اف در پایان با اشاره به تنش میان دو کشور که در حال بالا گرفتن است، تاکید کرد که تمام مسؤولیت بر عهده دولت ارمنستان است.

گفتنی است که ارتش ارمنستان روز گذشته در منطقه مرزی تووز اقدام به حمله به مواضع نیروهای مسلح آذربایجان کرد و در پی پاسخ ارتش جمهوری آذربایجان با تلفات عقب نشینی کرده بود که بر اثر این درگیری سه نظامی از ارتش آذربایجان کشته و چهار تن دیگر نیز زخمی شده بودند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید