طرح ملی اسرای آزاده فلسطینی برای خروج از بحران کنونی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، گروهی از اسرای آزاده فلسطینی در طرح ملی خود اعلام کردند: همانطور که مبارزه کردیم و سال‌های طولانی از عمرمان را در دفاع از حقوق ملی مردممان سپری کردیم ما به مبارزه برای حفظ وطن متعهد می‌شویم. هر فلسطینی حق دارد در آزادی و با داشتن حق آزادی بیان زندگی کند. حق تظاهرات یک حق مقدس و قانونی است و هرگونه تجاوز به معترضان جنایت است. ما جنایت قتل شهید نزار بنات به دست نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین را محکوم می‌کنیم و آن را قتل غیرقانونی می‌دانیم.

این اسرا اعلام کردند: ما می‌خواهیم نزار بنات شهید آزاده محسوب شده و قانون شهدا برای او اجرا شود. همچنین کمیته تحقیقات مستقلی تشکیل شود. تشکیلات خودگردان فلسطین باید فعالیت این کمیته را تسهیل کند. تا زمانی که این کمیته فاعلیت خود را به پایان نرسانده دولت فلسطین باید تمام کسانی که در بازداشت و شکنجه بنات دست داشتند را بازداشت و استاندار را برکنار کند. ما از دولت فلسطین می‌خواهیم از تظاهرکنندگان حمایت کند. همچنین از تظاهرکنندگان می‌خواهیم به صورت مسالمت آمیز خواسته‌هایشان را بیان کنند.

این اسرا تأکید کردند: ما از گروه‌های فلسطینی‌ها و جنبش‌ها می‌خواهیم از اقدامات تحریک آمیز و منفی خودداری کنند. همچنین خواهان برگزاری نشست فوری در سطح دبیرکل‌های گروه‌های فلسطینی و نمایندگان مردمی برای مذاکرات ملی جهت تحقق وحدت ملی، اصلاحات داخلی و برگزاری انتخابات هستیم. همچنین از فلسطینی‌ها در محله شیخ جراح و قدس و غزه و تمام مردم فلسطین قدردانی می‌کنیم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید