صدور فرمان رسمی تعویق انتخابات فلسطین/ سازمان ملل تسریع در تعیین تاریخ جدید را خواستار شد

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین این فرمان را در پی امتناع رژیم صهیونیستی از برگزاری انتخابات در قدس شرقی صادر کرد.

آژانس خبری رسمی فلسطین “وفا” گزارش داد که تصمیم تعویق انتخابات در سایه نشست روز پنجشنبه گروه‌های فلسطینی درباره انتخابات اتخاذ شد.

همزمان، تور وینسلند، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه از رهبران فلسطینی خواست تاریخ جدیدی را برای انتخابات قانونگذاری تعیین کنند.

وینسلند در بیانیه‌ای گفت: ” من ناامیدی و سرخوردگی بسیاری از فلسطینیان را که به وضوح تمایل خود را برای تحقق حقوق دموکراتیک خود پس از نزدیک به ۱۶ سال ابراز کرده‌اند، درک می‌کنم.”

وی ادامه داد: “با توجه به حمایت گسترده بین المللی، من فلسطینیان را به ادامه راه دموکراتیک تشویق می‌کنم. برگزاری انتخابات شفاف و فراگیر در سرتاسر فلسطین ، از جمله قدس شرقی که در توافق نامه‌های قبلی ذکر شده است، برای تجدید مشروعیت نهادهای فلسطینی و تقویت وحدت ملی در فلسطین لازم است.”

وی گفت: “این موضوع زمینه را برای مذاکرات معنادار با هدف پایان دادن به اشغالگری و تحقق راه حل “دو کشوری” بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل، قوانین بین المللی و توافق‌های قبلی را فراهم خواهد کرد.”

وینسلند گفت: “سازمان ملل از تقویت نهادهای ملی فلسطین حمایت می‌کند. تعیین یک تاریخ جدید و به موقع برای انتخابات گام مهمی در اطمینان بخشیدن به مردم فلسطین خواهد بود مبنی بر این که صدای آنان شنیده می‌شود.”

این مسئول سازمان ملل همچنین هشدار داد که “وضعیت بلا تکلیفی طولانی موجب پیچیده تر شدن اوضاع شکننده کنونی می‌شود.”

او همچنین از همه طرف‌ها خواست که خویشتندار بوده و کار را به خشونت نکشند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین جمعه از تعویق انتخابات پارلمانی که قرار بود ۲۲ مه برگزار شود خبر داد و مقامات اسرائیلی را به جلوگیری از برگزاری روند رای گیری در قدس شرقی متهم کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید