صادرات یک هزار و ۵۰۰ تن روغن موتور ایرانول تولید آبادان به چینمدیر پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول آبادان چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت:این مقدار روغن موتور به صورت بشکه ای و بسته بندی جدید فلکسی تانک ۲۱ تنی از طریق بندر صادراتی امام خمینی(ره) به کشور چین صادر شد.
سیدعلی هاشمی اظهار داشت:به منظور جلوگیری از خام فروشی و اجرای منویات مقام معظم رهبری صادرات محصول نهایی در دستور کار قرار دارد.
هاشمی به آغاز بازاریابی صادرات محصول نهایی تولیدی پالایشگاه روغن سازی ایرانول آبادان به کشورهای هند ، پاکستان، عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس اشاره کرد اظهار کرد:پالایشگاه روغن سازی ایرانول آبادان به پایگاه صادرات روغن موتور تبدیل می شود.
وی به آغاز مذاکره با چند شرکت و سرمایه گذار خارجی برای افزایش تولید پالایشگاه روغن سازی آبادان اشاره کرد و بیان داشت :مشارکت طرف های خارجی در بحث کیفیت و کمیت روغن تولیدی در پالایشگاه روغن سازی ایرانول است.
مدیر پالایشگاه روغن‌سازی ایرانول آبادان گفت:از ۲ سال پیش ۲۸۰ طرح افزایش تولید و کیفیت، عمرانی و خدماتی در شرکت روغن سازی پالایشگاه ایرانول آبادان آغاز و در حدود ۲۰۰ طرح آن به سرانجام رسید.
وی اظهار کرد: در این مدت ۲۰ میلیارد ریال در بحث بهداشت و سلامت پرسنل هزینه شد و ۳۵ مشکل برطرف گردید.
تولید روغن موتور در آبادان به دلیل جنگ تحمیلی در سال ۱۳۵۹ متوقف شدو بازسازی پالایشگاه از سال گذشته آغاز شد و مرحله نخست این طرح به بهره برداری رسید.
پالایشگاه شرکت نفت ایرانول در ضلع شرقی اروندرود و مساحتی به وسعت ٢٠ هکتار قرار دارد، این پالایشگاه نخستین تولید کننده روغن‌های موتور و صنعتی در ایران می‌باشد که سال ١٣٢٩ راه‌اندازی شد.
انواع روغن های پایه سبک و سنگین، واع روغن هی موتور و صنعتی،(اکستراکت) برای مصرف در کارخانجات ساخت دوده صنعتی، اسلاک واکس به عنوان خوراک اولیه کارخانجات پارافین‌سازی و مصارف صنعتی از تولیدات این پالایشگاه است.
این پالایشگاه می‌تواند تمامی سفارشات صادرکنندگان روغن (روغن پایه، روغن موتور و روغن‌های صنعتی) را با رعایت استانداردهای بین‌المللی و تعیین شده در سفارش خرید، تولید کرده و این محصولات را به صورت بالک یا مظروف در اختیار خریداران قرار ‌دهد.
همزمان با سوم خرداد سالجاری سالروز آزادی خرمشهر، بازسازی کامل کارخانه تولید روغن ایرانول آبادان و تولید روغن موتور الوند پس از ۳۶ سال در شرکت ایرانول آبادان آغاز شد.
۳۰۱۵/۷۱۰۴
خبرنگار:عدنان جواهری ** مسعود گادار** انتشار:محسن بهاروندانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید