سیسی در دیدار با عباس: حمایت از مساله فلسطین اولویت مصر است

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد و دو طرف در جریان این دیدار در خصوص تحولات مسأله فلسطین و روند صلح خاورمیانه رایزنی کردند.

رئیس جمهوری مصر تاکید کرد، مسأله فلسطین جزو اولویت‌های سیاست کشورش است‌.

وی ضمن تأکید بر حمایت کامل مصر از مواضع و اختیارات فلسطین در قبال حل و فصل سیاسی و نیز تداوم تلاش‌های مصر به خاطر دستیابی ملت فلسطین به حق و حقوق مشروع آنها طبق قوانین بین‌المللی، خاطرنشان کرد، مرحله کنونی هم‌افزایی و افزایش تمامی تلاش‌های کشورهای عربی به خاطر ازسرگیری مذاکرات روند صلح را می‌طلبد.

در همین راستا، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر اهمیت رایزنی و هماهنگی با رئیس جمهوری مصر در خصوص اوضاع فلسطین و همچنین تغییرات صورت گرفته در دو سطح منطقه‌ای و بین‌المللی در دوره اخیر تأکید کرد.

محمود عباس در جریان این دیدار، تلاش‌های مصر و مواضع تاریخی و ثابت آن در حمایت از مسأله فلسطین و اقدامات این کشور در زمینه‌های مختلف برای حفظ حقوق ملت فلسطین و همچنین تحقق وحدت ملی فلسطینی را ارج نهاد.

محمود عباس و عبدالفتاح سیسی در جریان این دیدار بر سر تداوم رایزنی و هماهنگی گسترده بین دو طرف به خاطر پیگیری اقدامات لازم برای دوره آتی جهت حل و فصل وضعیت کنونی و بازگشت به روند مذاکرات به اتفاق نظر رسیدند.

دو طرف همچنین تلاش‌های مصر برای تثبیت آرامش در نوار غزه را مورد بررسی قرار دادند.

رئیس جمهوری مصر اظهار کرد، اقدامات کشورش همیشه در راستای حفظ امنیت و ثبات ملت فلسطین و بهبود اوضاع انسانی، معیشتی و اقتصادی بوده است و مصر به تلاش‌های خود تا زمان اتمام روند آشتی و تحقق توافق سیاسی در چارچوب رویکرد یکپارچه بین تمامی گروه‌های فلسطینی از جمله تحقق وحدت و منافع ملت فلسطین ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید