سناتورهای آمریکایی به دنبال تحریم مقام‌های چینی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این طرح از سوی سناتورهای آمریکایی پس از اقدام پکن در اعمال قانون جدید امنیتی علیه هنگ‌کنگ مطرح شده است.

براساس این لایحه که توسط سناتور جمهوری‌خواه “پت تومی” و سناتور دموکرات “کریس فون هولن” ارائه شده، تحریم‌های ثانویه علیه بانک‌هایی وضع می‌شود که به دنبال معامله با نهادهای حقوقی چینی هستند که به نقض خودمختاری هنگ‌کنگ و نقض تضمین‌های استقلال این دولتشهر هستند.

یکی از مقام‌های دولت پکن گفته است، چین به دنبال اعمال قانون جدید امنیت ملی در هنگ کنگ پس از ناآرامی‌های سال گذشته حامی دموکراسی در این دولتشهر است که هشدارهایی را از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پی داشت مبنی بر اینکه واشنگتن به شدت به این قوانین از سوی چین واکنش نشان می‌دهد.

سناتور فون هولن در بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ این لایحه دو حزبی مجازات‌های شدیدی را علیه آنهایی که استقلال هنگ‌کنگ را نقض می‌کند، در نظر می‌گیرد.

اعضای کنگره آمریکا از دو حزب در حالی موضعی شدید در قبال چین گرفته‌اند که ترامپ هم جنگ لفظی خود را با مقام‌های چینی شدت بخشیده و پکن را مسئول انتشار و شیوع ویروس کرونا در جهان می‌داند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید