سرپرست حجاج ایرانی: حجاج را با خاطره ای خوش به کشور بازگردانیدبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج از مکه مکرمه ، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر که در همایش روحانیون و معینه های حج تمتع سال ۹۶ درمکه مکرمه سخن می گفت با اشاره به اینکه حضور ایرانیان در حج تاکنون با عزت و کرامت همراه بوده ابراز امیدواری کرد این مسیر تا پایان عملیات حج به خوبی سپری و راه برای آینده بهتر فراهم شود.
امیرالحاج ایران با اشاره به اینکه در مجموع شرایط امسال به نحوی بود که موجب رضایت زائران شد، از شرکت کنندگان دراین همایش خواست درخصوص وضعیت اسکان کاروان ها در مدینه بعد و پروازهای بازگشت به کشور ، حجاج را توجیه و تاکید کنند تلاش کارگزاران حج براین است که زمان سفر طولانی نشود.
نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت همچنین ازهمراهی روحانیون و معینه های کاروان های حج امسال در تحقق برنامه های بعثه مقام معظم رهبری درحج امسال تقدیر کرد و از آنان خواست نقطه نظرات خود را درباره برنامه های فرهنگی و آموزشی بعثه ارائه دهند.
وی افزود: با استفاده از افکار شخصیت های فرهیخته ای که در سفر حج حضور دارند می توان بحث های معرفتی و اقدامات ریشه داری را انجام داد و به هدف از حج که ایجاد تحول روحی و اخلاقی درانسان است، دست یافت.
وی اضافه کرد: با کمک شما و تشکیل اطاق فکر می توان روش ها و راهکارهای ایجاد این تحول در افراد را معرفی و در برنامه های فرهنگی گنجاند.
وی درپایان تاکید کرد: سفرهای زیارتی حج تمتع، عمره ، اربعین و عتبات عالیات می تواند حرکت های ضد فرهنگی را خنثی کند.
دراین همایش حجج الاسلام و المسلمین سید جواد مظلومی معاون فرهنگی و عباس زهیری عضو شورای استفتاء بعثه مقام معظم رهبری نیز در خصوص برنامه های فرهنگی ، لزوم اهتمام ویژه به برنامه های قرآنی و مراقبت از زائرین و مسایل فقهی این ایام سخنرانی کردند.
شرکت کنندگان دراین همایش همچنین با قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای روحانی حج ۹۴، آیت الله مویدی و حجج الاسلام والمسلمین حسینی، احمدیان زاده، نمازی ، اخوان ، زرگریان، واحدی ، مرتضایی و قلی پور و شهیده ناز قلیچی معینه کاروان اهل سنت و دیگر شهدای منا و مسجدالحرام را گرامی داشتند.
این همایش یک روزه باهدف اطلاع رسانی در خصوص آخرین مسایل حج تمتع و تاکید برهماهنگی و همراهی بیشتر با زائران در سالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبری در هتل ویولیت برگزار شد.
شبک**۱۹۸۳**۳۴۰۴**دریافت کننده: مرتضی رنجبران**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید