زخمی شدن ۱۵ فلسطینی در جریان درگیری با ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، نیروهای رژیم صهیونیستی در پی تلاش برای سرکوب راهپیمایی یادبود انتفاضه دوم مسجد الاقصی، با فلسطینیان وارد درگیری شدند.

در همین راستا، مراد شتیوی، سخنگوی رسانه‌ای در قلقیلیه و هماهنگ کننده مقاومت مردمی در کفرقدوم خاطرنشان کرد، حدود هزار تن از جمله رهبران گروه‌های سازمان آزادی‌بخش فلسطین در این راهپیمایی شرکت کردند.

وی در ادامه افزود، درگیری‌های خشونت‌باری در روستای کفرقدوم واقع در کرانه باختری پس از آغاز راهپیمایی هفتگی مسالمت‌آمیز آغاز شد و طی آن سربازان رژیم اشغالگر اقدام به شلیک گلوله‌های مشقی و بمب‌های صوتی و گازی به سمت فلسطینیان کردند.

در همین رابطه، عاصم عقلا، هماهنگ‌کننده هلال احمر میدانی در کفرقدوم تصریح کرد، ۱۵ شهروند فلسطینی به ضرب گلوله مشقی نیروهای رژیم صهیونیستی به سمت تظاهرکنندگان زخمی شدند.

عاصم عقلا همچنین تصریح کرد: چهار تن از زخمی‌ها را به بیمارستان دولتی «درویش نزال» در قلقیلیه منتقل کردیم و ده‌ها تن نیز که به خاطر استنشاق گاز اشک‌آور دچار حالت خفگی شده بودند را در همان مکان درمان کردیم.

انتفاضه دوم فلسطین در اواخر سپتامبر سال ۲۰۰۰ میلادی در محوطه مسجدالاقصی در شهر قدس اشغالی یک روز پس از بازدید آریل شارون، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی از مسجدالاقصی آغاز شد و ده‌ها تن از فلسطینیان در آن روز زخمی شدند و یا به شهادت رسیدند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید