زائران ایرانی دعای پرفیض کمیل را در مکه مکرمه زمزمه کردندبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج ، زائران ایرانی درآستانه عیدغدیرخم با شرکت درمراسمی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت برگزار شد در فضایی معنوی، دعای پرفیض و روحبخش کمیل را زمزمه کرده و یک صدا نوای یارب یارب سر دادند.
در این مراسم سرپرست حجاج ایرانی در سخنانی با طرح این پرسش که چه کنیم آثار و برکات حج با ما باقی بماند، گفت: انس با خدا، انس با قران ، تقوای الهی و فراموش نکردن معاد و قیامت باعث می شود آثار و برکات حج دروجود ما باقی بماند.
در ادامه این مراسم حاج مرتضی طاهری فرازهای دعای پرفیض کمیل را قرائت کرد و با مدیحه سرایی اشک بردیدگان زائران جاری شد.
علاوه بر مراسم اصلی دعای کمیل؛ وعاظ و سخنرانان دیگری از کشورمان از جمله حجج الاسلام راشد یزدی و ماندگاری در آیین های دعای کمیل سخنرانی کردند.
با هماهنگی های صورت گرفته، دیگر هتل های زائران ایرانی درمکه مکرمه نیز پنجشنبه شب شاهد برگزاری مراسم روحبخش دعای کمیل بود.
**نخستین دعای کمیل حجاج ایرانی پس از اعمال حج؛
هزاران نفر از حجاج ایرانی که پس از انجام اعمال حج این روزها راهی مدینه شده اند،‌ پنجشنبه شب در هتل های محل اقامت خود یکصدا نجوای روحانی دعای کمیل را زمزمه کردند.
مراسم های اصلی دعای کمیل از طرف بعثه مقام معظم رهبری به صورت متمرکز در سه هتل «مکارم بلازا» ،‌ «الصافی الیاس» و «جلنار طیبه» به طور همزمان برگزار شد.
با توجه به اینکه امسال مراسم دعای کمیل در هتل های مختلف برگزار می شود،‌ آیین های مشابهی نیز در سایر هتل های مدینه منوره که در نزدیکی مسجد النبی قرار دارند، برگزار می شود.
مراسم دعای پرفیض کمیل در هتل «مکارم بلازا» با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی نماینده سرپرست حجاج ایرانی، اکبر رضایی رییس ستاد مدینه منوره و جمعی از مسئولان و کارگزاران حج برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام عابدی به ذکر مناقب نبی مکرم اسلام(ص) و اقدامات بی نظیر ایشان در زمینه تامین رفاه مسلمانان در شهر مدینه منوره و همچنین تلاش های رسول اکرم(ص) برای آموزش معنویت به مردم، پرداخت و در ادامه با مدیحه سرایی یکی از مداحان اهل بیت، حجاج بر مظلومیت بی بی دوعالم، فاطمه زهرا(س) گریستند
شبک**۱۹۸۳**۱۳۹۲**دریافت کننده: مرتضی رنجبران**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید