رییس ستاد مدینه منوره:نخستین پرواز زائران «مدینه بعد» به مقصد مشهد/انتقال ترانزیت زائران از مکه متوقف شدبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج،‌ اکبر رضایی شنبه شب در چهاردهمین جلسه ستاد مدینه منوره با بیان این مطلب افزود: انتقال ترانزیت زائران از مکه مکرمه به مدینه منوره و عزیمت آنها از طریق فرودگاه این شهر،‌ با شروع پروازهای «مدینه بعد» متوقف شد.
ی اضافه کرد: از آغاز عملیات بازگشت زائران به میهن اسلامی، برای رفاه حال زائران و به دلیل تراکم پروازهای فرودگاه جده حدود ۵۰ پرواز پیش بینی شد که بر اساس آن زائران از مکه مکرمه به مدینه منوره منتقل و از فرودگاه این شهر راهی ایران می شدند که تاکنون ۸۶۹۲ زائر به این صورت منتقل شده اند.
رضایی با قدردانی از تمامی بخش های عملیاتی ستاد مدینه منوره از جمله هیات پزشکی، آشپزخانه های مرکزی، بخش فرودگاهی و دیگر واحدهای مختلف ستاد، بر ضرورت آسیب شناسی عملیاتی بخش های مختلف تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی به زائران در زمینه رعایت قوانین کشور میزبان به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در روزهای پایانی عملیات حج، باید به طور ویژه در دستور کار واحدهای مربوطه قرار گیرد.
شمار حجاج ایرانی که تا پایان روز شنبه در مدینه منوره مستقر شدند، به ۱۲ هزار ۵۶۲ تن رسید.
امسال ۸۶ هزار و ۳۰۰ زائر از جمهوری اسلامی ایران برای انجام مناسک حج تمتع عازم سرزمین وحی شدند که از این تعداد حدود ۱۵ هزار تن از هموطنان اهل تسنن بودند.
**شبس*۱۴۸۸ *انتشار دهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید