رییس اتاق اصناف: خروجی شورای گفت وگوی بخش خصوصی و دولت، عملیاتی شودبه گزارش دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در نشست هماندیشی رییسان اتاق اصناف مرکز استان ها با وزیران پیشنهادی اموراقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت افزود: در شورای گفت وگو، جلسات بسیار خوبی داریم اما در بخش اجرا متاسفانه خروجی ها چندان خوب نیست و به جایی نمی رسیم و عملیاتی نمی شود.
وی گفت: اگر شورا تقویت شود، به یقین بخش خصوصی امیدوارانه تر عمل می کند و در کنار دولت با توان بالا کار خواهد کرد.
فاضلی ادامه داد: در هیات مقررات زدایی نیز به عزم و اراده قوی نیاز داریم تا بتوانیم حوزه کسب و کار را فعال تر کنیم و بهبود ببخشیم.
رییس اتاق اصناف ایران افزود: اگر تعامل اتاق اصناف با دولت وجود نداشت، اکنون ۲۷ اتحادیه صنفی از اصناف جدا شده بود.
وی تصریح کرد: با وجود مشکلاتی که وجود دارد، اصناف برای تقویت نظام یک لحظه عقب نشینی نخواهند کرد.

** حمایت از گزینه های دولت دوازدهم برای وزارتخانه های صنعت و اقتصاد
رییس اتاق اصناف ایران گفت: محمد شریعتمداری و مسعود کرباسیان وزیران پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی افرادی با سوابق درخشان و مسلط به مسائل بازرگانی و اقتصادی هستند.
فاضلی ادامه داد: شریعتمداری علاوه بر هشت سال سابقه فعالیت در بخش بازرگانی و چهار سال خدمت در معاونت اجرایی ریاست جمهوری، در ستاد تنظیم بازار نیز کارنامه موفقی دارد و یک یاور برای اصناف محسوب می شود.
به گفته فاضلی، کرباسیان نیز بر حوزه اقتصاد کشور اشراف دارد.
به گزارش ایرنا، «محمد شریعتمداری» که به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شده است، در سال ۱۳۷۶ در دولت هفتم با اخذ ۱۹۹ رای اعتماد از مجلس به کابینه پا گذاشت.
انحلال سازمان غله ایران، سازمان قند و شکر ایران، سازمان گسترش خدمات بازرگانی ایران و سازمان تعاون مصرف شهر و روستا و تجمیع وظایف آنها در شرکت بازرگانی دولتی ایران از اقدامات شریعتمداری در وزارت بازرگانی بود.
وی سال ۱۳۸۰ برای دوره دوم خدمت در وزارت بازرگانی با اخذ ۲۱۵ رای از وزیرانی بود که رای بالایی از مجلس گرفت.
شریعتمداری در دوران وزارت خود سازمان بازرسی و نظارت را در سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادغام کرد، ۵۱ درصد از سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را به بخش غیر دولتی واگذار کرد و در زمینه اقدام های تاسیسی و توسعه ای، مرکز توسعه صادرات ایران را با ادغام در معاونت بازرگانی خارجی، به سازمان توسعه تجارت ایران مبدل ساخت.
همچنین در این دوره، ایران به عضویت ناظر سازمان جهانی تجارت در آمد. قانون های جدید تجارت الکترونیک، گمرکی، حمایت از مصرف کنندگان، صدور گواهی امضای دیجیتالی و… در دوره وزارت او در مجلس تصویب شد.
«مسعود کرباسیان» نیز به عنوان گزینه پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارت امور اقتصادی و دارایی به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.
کرباسیان ۶۱ ساله دارای دکترای مدیریت بازرگانی است و در۲۰ ساله گذشته در وزارتخانه هایی چون اقتصاد، بازرگانی، نفت فعالیت کرده است.
وی اکنون رییس کل گمرک ایران است و در دوره خود توانست گمرک الکترونیک و پنجره واحد تجارت فرامرزی را مستقر کند.
فردا (سه شنبه) رییس جمهوری با حضور در مجلس شورای اسلامی از برنامه های دولت دوازدهم دفاع می کند.
سپس بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آغاز می شود و گزینه های پیشنهادی برای هر وزارتخانه (بر اساس حروف الفبای وزارتخانه ها) از برنامه های خود دفاع می کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
اقتصام*۹۱۸۶*۱۹۶۱*تنظیم: هما همت خواه* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید