دیپلمات ارشد آمریکا در امور آمریکای لاتین استعفا داد

به گزارش ایسنا، مقام‌های مطلع به واشنگتن پست گفتند، کیمبرلی برایر که از اکتبر معاون وزیر خارجه آمریکا در نیمکره غربی بود، به دلایل شخصی از مقامش کناره‌گیری کرده است.

این روزنامه همچنین گزارش داد، وزارت خارجه آمریکا احتمالا امروز (پنج‌شنبه) رسما استعفای کیمبرلی برایر را اعلام می‌کند. معاون مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هم سوالات واشنگتن پست را به وزارت خارجه ارجاع داده است. هنوز این وزارتخانه اظهارنظری نکرده است.

باریر به عنوان معاون وزیر خارجه در نیمکره غربی وظیفه ایجاد شراکت با کشورهای آمریکای جنوبی و کنترل سطح مهاجران از مکزیک و دیگر کشورها در منطقه آمریکای مرکزی را عهده‌دار بود. او پیش از آنکه به سمت معاونت وزیر خارجه برسد، در دفتر سیاستگذاری وزارت خارجه روی مسائل آمریکای لاتین متمرکز بود.  

براساس گزارش‌ها، کیمبرلی باریر با کنترل مدنظر کاخ سفید روی مسائل مرتبط با مکزیک مخالف بوده است. روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک مقام مطلع گزارش داد، استیون میلر، مشاور کاخ سفید با ارسال ایمیلی موضع او را در قبال توافق مهاجرتی آمریکا با گوآتمالا مورد انتقاد قرار داده بود. میلر از دفاع ناکافی او از این توافق ناراضی بوده است. طبق این توافق،‌ مهاجران در این کشور آمریکای مرکزی باید پیش از ادامه مسیر به سمت آمریکا در همانجا درخواست پناهندگی بدهند. هنوز مشخص نیست آیا این نارضایتی تاثیری در استعفای برایر داشته است یا خیر.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید