دیدار مسئولان و کارکنان بعثه و اعضای ستاد مدینه با نماینده سرپرست حجاجبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج درمدینه منوره، نماینده سرپرست حجاج ایرانی در مدینه منوره در این دیدارها که امروز در محل بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد، با تبریک عید ولایت به حاضران، ابراز امیدواری کرد که خداوند میان شیعیان نیز پیوند اخوت و برادری را آن طور قرار دهد که میان امیرالمومنین علی(ع) و حضرت رسول اکرم(ص) قرارداد.
وی تصریح کرد: یکی از جملات زیارت امیرالمومنین در روز غدیر، این است که ایشان ‘امیر’ و ‘وزیر’ رسول خدا هستند و در واقع معنای غدیر هم این بود که پیغمبر اکرم(ص) جانشینی برای خود معرفی کرد.
نماینده سرپرست حجاج ایرانی در مدینه منوره اظهارکرد: امیرالمومنین(ع) در زمان حیات پیغمبر دو لقب داشتند که خیلی معروف بود و متاسفانه ما فراموش کردیم؛ در زمان پیغمبر هیچگاه ایشان را به نام علی ابن ابیطالب صدا نمی زدند بلکه به نام «وصی» می شناختند و با همین عنوان ایشان را موردخطاب قرار می دادند.
حجت الاسلام عابدی با بیان اینکه در اشعار هم وقتی عرب ها از مولا علی(ع) نام می برند، از لقب «وصی» استفاده می کنند، اضافه کرد: یکی دیگر از اسامی که امیرالمومنین(ع) را به آن می شناختند «وزیر» بود که به معنای ولایت و جانشینی است.
وی با اشاره به عبارت «اللهم وال من والاه و عاد من عاداه وانصر من نصره واخذل من خذله» در دعای ندبه، خاطرنشان کرد: پادشاهان عثمانی که همه سنی و خیلی هم با شیعیان بد بودند، ۷۰۰ سال حکومت کردند و هر شاهی ولیعهد را تعیین می کرد در حکم ولیعهد همین جمله مشهور در دعای ندبه را قید می کرد که این نشان می دهد خود شاهان عثمانی از این جمله معنای ولایتعهدی استنباط می کردند؛ همچنان که در احکام پادشاهان صفویه و قاجاریه هم این جمله وجود دارد.
نماینده سرپرست حجاج ایرانی در مدینه منوره ابراز امیدواری کرد که خداوند متعال انشاء الله به برکت حضرت علی(ع) همه شیعیان را حفظ و نصرت و یاری خودش را بر همه مسلمانان نازل کند.
حجت الاسلام عابدی با اشاره به فجایع اخیر در میانمار گفت: امیدواریم به زودی این ظلمی که بر مسلمانان و مردم میانمار روا داشته اند و هزاران بی گناه را قتل عام کردند، خاتمه یابد و پیروزی نصیب همه مسلمین شود.
در این دیدار همچنین مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، در مدح و منقب مولای متقیان امیرمومنان(ع) و واقعه بزرگ غدیر خم اشعاری زیبایی را خواندند.
اجتمام**۱۹۳۳*شبس*دریافت: بهروز سلطانیان*انتشار دهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید