دلایل افزایش سوانح جاده ای از زبان رییس پلیس راهور ناجاسردار سرتیپ دوم تقی مهری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در گرگان افزود: ۶۳ درصد سوانح رانندگی در ۱۵ روز گذشته در ۳۰ کیلومتری شهرهای ایران رخ داد که این آمار نشان می‌دهد رانندگان در این محدوده ها نسبت به مقررات و رعایت سرعت مطمئن کم توجه هستند.
وی با اشاره به وضعیت راهها در تعطیلات عید غدیر گفت: روز گذشته و امروز شاهد ترافیک سنگین یا نیمه سنگین به خصوص در محورهای کندوان و هراز و بخشی از محورهای فیروزکوه و قزوین – رشت حد فاصل منجیل بودیم.
رئیس پلیس راهور گفت: با توجه به بارندگی در استان‌های شمالی و ترافیک سنگین در این محورها لازم است قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی هرچه بیشتر مدنظر قرار گیرد.
مهری افزود: خط قرمز پلیس تخلفات حادثه ساز است و در رابطه با رانندگان متخلف هیچ گذشتی نداریم و برخورد قانونی شدید خواهیم کرد.
وی اظهار کرد: بیست میلیون خودرو؛ یازده و نیم میلیون موتورسیکلت و ۲۷ میلیون نفر دارای گواهینامه هستند و شاید از نگاه برخی افراد در برابر این آمار زیاد سوانح منجر به فوت کم باشد اما نیاز است همه رانندگان مقررات راهنمایی رانندگی را رعایت کنند.
وی در عین حال آماری از تعداد سوانح جاده ای و به تبع آن کشته شدگان و مجروحان حوادث ارائه نداد.
۳۰۱۴/۲۷۲۹
* خبرنگار: مجید میهن دوستانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید