دستگیری و طرد ۲۵۰ نفر اتباع بیگانه غیر مجاز در رفسنجانسرهنگ رضا خلیلی نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:این افراد که تبعه افغان و بطور غیرمجازقصد ورود به رفسنجان را داشتند ، دستگیر شدند.
وی تصریح کرد: سه دستگاه خودرو کامیونت ایسوزو حامل بیش از ۲۵۰ اتباع غیر مجاز افاغنه قبل از ورود به رفسنجان توقیف شدند و سرنشینان آنها هم دستگیر شدند و در این رابطه ۵ متهم به همراه ۲۵۰ نفر اتباع بیگانه غیر مجاز دستگیر و ضمن تشکیل پرونده برای آنها، به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
خلیلی نژاد بیان کرد: یکی از اهداف نیروی انتظامی در خصوص اجرای جدی این گونه طرحها حمایت از کارگران بومی است و این طرح به صورت مداوم ادامه خواهد داشت.
وی به باغداران پسته کار و کارفرمایان مشاغل کسب و کار توصیه کرد: به این باور برسند که استفاده از کارگران بومی اصلح تر بوده و به هیچ وجه این اتباع بیگانه که هیچ گونه هویت شناسایی شده ای ندارند را بکارگیری ننمایند زیرا احتمال وقوع سرقت و دیگر جرائم توسط برخی از آنها وجود دارد.
سرهنگ خلیلی اظهار امیدواری کرد که با همراهی و همدلی و اجماع همه جانبه دستگاهها و مردم به سمت بومی سازی نیروی کار در کشور حرکت کرده و از وابستگی به کار اتباع خارجی غیر مازاد در بسیاری از مشاغل رها شویم.
بیش از ۶۰ هزار تبعه افغانی در رفسنجان زندگی می کنند و جمعیت ایرانی رفسنجان هم بالغ بر ۳۱۱ هزار نفر است و این شهرستان در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.
۷۴۳۳/ ۵۰۵۴
خبرنگار:مریم رضایی** انتشار : بهنام احمدیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید