درخواست نامزد خاشقجی برای جلوگیری از فروش نیوکاسل به عربستان

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، جمال خاشقجی، از چهره‌های نزدیک به دربار سعودی در سابق که بعدا به یکی از منتقدان این حکومت در رسانه‌های بین‌المللی تبدیل شد، سال ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان در ترکیه کشته شد. گزارشگر سازمان ملل متحد و سازمان‌های اطلاعاتی غربی معتقدند که محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، دستور قتل او را داده است.

در روزهای اخیر معلوم شد که صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان که تحت مدیریت ولی‌عهد سعودی است، قصد دارد ۸۰ درصد از سهام باشگاه نیوکاسل را بخرد.

وکیل خدیجه چنگیز، نامزد خاشقجی از طرف موکلش گفته است که این معامله باید با توجه به قتل جمال خاشقجی متوقف شود.

او در نامه‌اش به لیگ برتر نوشته است که فوتبال انگلیس نباید جایی برای کسانی که دست‌اندرکار چنین اقدامات بی‌شرمانه‌ای هستند، داشته باشد.

از سال ۲۰۰۷ مایک اشلی، مالک نیوکاسل بوده است. او سال ۲۰۱۷ این باشگاه را برای فروش گذاشت. پیشنهاد عربستان برای خرید بخش عمده سهام باشگاه، معادل حدود ۳۰۰ میلیون پوند بوده اما چنین معامله‌ای انتقادهای مختلفی برانگیخته است.

از طرفی رژیم سعودی متهم است که در سرقت حقوق تجاری لیگ برتر انگلیس دست داشته و از طرفی دیگر سازمان عفو بین‌الملل از این معامله احتمالی بابت سابقه بد عربستان در زمینه حقوق بشر انتقاد کرده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید